Strona główna
 
Będzie PZU Trasa Zdrowia w Gminie Fabianki Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 02.06.2015 r.
logo_pzu_tz.jpg         W Gminie Fabianki nad Jeziorem Chełmica powstanie trasa zdrowia – kompleks rekreacyjno-sportowy z instalacjami do ćwiczeń. W dniu 29 maja br. ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu PZU Trasy Zdrowia Edycja 2015, w ramach którego największy polski ubezpieczyciel wspiera budowę ścieżek zdrowia. W tegorocznej edycji swoje projekty tras zdrowia i programów ich wykorzystania przez społeczność lokalną zgłosiły 134 samorządy. Po kolejnych etapach oceny pozostało 30 gmin, w których ostatecznie powstaną te obiekty. Wśród zwycięzców jest również Gmina Fabianki, jako jedna z trzech gmin w województwie kujawsko-pomorskim.

Odsłon: 1982

Czytaj całość

 
Kujawsko-pomorska wieś: czas modernizacji Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 25.05.2015 r.
baner_wies_wkp.jpg      W dniu 22 maja br w regionalnych gazetach ukazała się piąta część wydawnictwa, w którym prezentujemy  zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach na kujawsko-pomorskiej wsi. Tym razem opowiadamy o przedsięwzięciach modernizacyjnych w powiatach aleksandrowskim, lipnowskim, radziejowskim i włocławskim.

Odsłon: 1899

Czytaj całość

 
Informacja dla przedsiębiorców sprzedających napoje alkoholowe Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 19.05.2015 r.
info.png       Urzędu Gminy Fabianki przypomina, iż z dniem 31 maja 2015 roku upływa termin wpłaty II raty za ważność zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2015 roku. Proszę pamiętać, iż opłata musi wpłynąć na konto urzędu najpóźniej 31 maja br. Wpłaty dokonane po terminie spowodują wszczęcie postępowania mającego na celu wygaśniecie zezwoleń. Proszę o dokonywanie wpłat na konto Urzędu Gminy Fabianki: BS Kowal o/Szpetal Górny 14 9557 1032 0000 0518 2000 0001. Bliższych informacji w sprawach związanych z ważnością zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych można uzyskać w Urzędzie Gminy w Fabiankach, pokój nr 9 – I piętro, tel. (54) 251-72-27 e-mail: edg(at)fabianki.pl.

Odsłon: 1685
 
Odbyły się drugie warsztaty konsultacyjne PZU Trasy Zdrowia Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 15.05.2015 r.
      W środę 13 maja br. ponownie gościła w Gminie Fabianki Pani Adriana Sałak, moderator ze strony organizatora konkursu PZU Trasy Zdrowia Edycja 2015. Podczas wizyty związanej z drugimi warsztatami konsultacyjnymi dokonano przeglądu miejsca planowanej trasy zdrowia nad Jeziorem Chełmica, a następnie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Gminy Fabianki w Szkole Podstawowej w Cypriance.

Odsłon: 2135

Czytaj całość

 
11 maja - Dzień bez Śmiecenia Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 08.05.2015 r.
        W badaniu świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski przeprowadzonym przez TNS Polska na zlecenie Ministerstwa Środowiska w 2014 roku 68% Polaków zadeklarowało, że regularnie segreguje odpady. To wzrost 14 % względem poprzedniego roku. Z pewnością jest to pozytywny trend, jednak wraz ze wzrostem ilości selektywnie zbieranych odpadów nastąpił znaczny spadek ich jakości, a zanieczyszczenie niektórych partii surowców wtórnych sięga nawet kilkudziesięciu procent. Jest to istotny problem, który skutkuje obniżeniem wartości surowca i może spowodować jego nieprzydatność do recyklingu.

Odsłon: 1761

Czytaj całość

 
Konkurs na logo Konwentu Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 07.05.2015 r.
info.png      Prezydium Konwentu Wójtów ogłasza konkurs na LOGO konwentu. Zachęcamy do udziału wszystkie uzdolnione osoby, konkurs ma formułę otwartą. Szczegóły znajdują się w załącznikach. Na prace czekamy do 30 czerwca 2015 r. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna.
 

Odsłon: 1781
 
Dlaczego warto głosować na prezydenta? Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 06.05.2015 r.
logo_maszglos.png        Już w najbliższą niedzielę, 10 maja w godzinach 7.00 – 21.00 odbędą się wybory prezydenckie. Dowiedz się, dlaczego warto wziąć w nich udział.
 
Głosuj, bo prezydent…
• kieruje projekty ustaw do Sejmu. Czterej prezydenci RP złożyli do tej pory 144 projekty ustaw.
• wetuje ustawy przyjęte przez parlament. Od początku istnienia III RP prezydenci skorzystali z tego prawa 84 razy. Prezydenckie weto może zostać odrzucone przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów.
• ma wpływ na tworzenie dobrego i dopracowanego prawa. Jako jedyny może kierować ustawy do Trybunału Konstytucyjnego jeszcze przed ich podpisaniem.
• stosuje prawo łaski. Do 2013 roku ułaskawionych zostało ponad 8 tysięcy skazanych.

Odsłon: 1817

Czytaj całość

 
Zapraszamy na drugie warsztaty konsultacyjne PZU Trasy Zdrowia Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 05.05.2015 r.
  Wójt Gminy Fabianki Zbigniew Słomski zaprasza mieszkańców na drugie warsztaty konsultacyjne dotyczące budowy PZU Trasy Zdrowia nad Jeziorem Chełmica. Warsztaty odbędą się: 13 maja 2015 r., początek o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej w Cypriance. Podczas warsztatów z udziałem moderator Pani Adriany Sałak będziemy wspólnie wypracowywać koncepcję przebiegu i wykorzystania Trasy Zdrowia w Gminie Fabianki. Udział mieszkańców pozwoli jak najlepiej dopasować lokalizację i plan animacji do potrzeb lokalnych, jak również wpłynie na szanse otrzymania dofinansowania zewnętrznego na budowę trasy. Przypomnijmy, że Gmina Fabianki złożyła wniosek o budowę Trasy Zdrowia nad Jeziorem Chełmica w ramach konkursu ogłoszonego przez PZU. Wniosek przeszedł do kolejnego etapu konkursu związanego z konsultacjami społecznymi. Wynik konsultacji zdecyduje, w których gminach powstaną trasy i gdzie trafią granty na realizację programów animacji na trasach.

Odsłon: 2000

Czytaj całość

 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 781 - 793 z 885
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 563
Wizyt dzisiaj: 445
Wszystkich wizyt: 881089
Archiwum