Strona główna
 
XVIII Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.06.2016 r.
         XVIII Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce zakończone niesamowitym sukcesem uczniów Gimnazjum w Fabiankach. Cztery medale (jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy). Takiego sukcesu jeszcze niebyło w historii szkoły. Do tego dwa czwarte miejsca, które niewiele brakowało, a także mogłyby być okraszone medalami. Damian Kowalski zajął czwarte miejsce przegrywając medal tylko ilością oddanych skoków, a Przemysław Krzeszewski do ostatniej kolejki skoków był na trzecim miejscu. Do sukcesu trzeba jeszcze zaliczyć, aż cztery rekordy życiowe. I jeszcze coś, czego się nikt nie spodziewał, bo dzięki tak dobrym wynikom Naszych zawodników Powiat Włocławski, który reprezentowaliśmy drużynowo zajął po raz pierwszy w historii III miejsce. Oczywiście przyczynili się także do tego sukcesu uczniowie z Chocenia, Baruchowa, Boniewa i Smólnika. Wszystkim Gratulujemy.

Odsłon: 1374
 
Mammobus w Fabiankach Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.06.2016 r.
     Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. W ramach Programu może się Pani przebadać co 2 lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, przysługuje Pani 10 badań. Mammografię można będzie wykonać w dniu 23.06.2016 r. Mammobus będzie  usytuowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Fabiankach.

Odsłon: 1525

Czytaj całość

 
Szkoły ze Szpetala Górnego i Świątkowizny walczą o Kolorowe Boisko Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.06.2016 r.
kolorowe_boiska.jpg          Rozpoczęło się głosowanie internetowe w 10. edycji konkursu Kolorowe Boiska. Szkoły biorące udział w konkursie mogą wygrać nagrodę główną: wielofunkcyjne boisko szkolne oraz inne nagrody m.in. zestawy interaktywne, granty na zajęcia sportowe, zestawy sportowe itp. Warunkiem wygranej jest zdobycie jak największej liczby głosów w głosowaniu internetowym. Do rywalizacji przystąpiły również dwie szkoły z gminy Fabianki: szkoła podstawowa w Szpetalu Górnym i szkoła podstawowa w Świątkowiźnie. Zachęcamy do głosowania na nasze szkoły. Głosy można oddawać na stronach internetowych: Świątkowizna: http://www.koloroweboiska.pl/profil/463 Szpetal Górny: http://www.koloroweboiska.pl/profil/396 Na powyższych stronach można obejrzeć również krótkie filmy promujące szkoły. Głosowanie potrwa do 17 czerwca br.!

Odsłon: 1486
 
Ćwiczenia systemu wykrywania i alarmowania "RENEGADE-SAREX" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.06.2016 r.

syrena.jpg      W dniach 7-9 czerwca 2016  roku w godzinach od 6:00 do 19:00 (termin zapasowy 10 czerwca br.) zostanie przeprowadzone ćwiczenie w ramach RENEGADE, odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza:
1. Ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres 3 minut);
2. Odwołanie alarmu (dźwięk ciągły przez okres 3 minut);
W związku z powyższym informuję, że będą to sygnały ćwiczebne i proszę o ich nie wykonywanie. W tygodniu poprzedzającym ćwiczenie, w dniu 03.06.2016 r. w godzinach południowych, zostanie przeprowadzona głośna próba syren włączonych do SWA Gminy Fabianki polegająca na włączeniu syren na 5 sekund.

Wójt Gminy Fabianki
Zbigniew Słomski   


Odsłon: 1373
 
Przedsiębiorcy oraz bezrobotni mogą otrzymać dotację na utworzenie miejsc prac Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 31.05.2016 r.
      logo_pup.gif Od 6 do 10 czerwca br. Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku będzie prowadził nabór wniosków od przedsiębiorców, którzy chcieliby wyposażyć lub doposażyć nowe miejsce pracy w swojej firmie. Na ten cel mogą otrzymać bezzwrotną dotacje w wysokości do 6-krotności średniego krajowego wynagrodzenia (do 25 tys. zł). Warunkiem wsparcia jest zatrudnienie na nowym stanowisku pracy osoby bezrobotnej na okres co najmniej 24 miesięcy.

Odsłon: 1614

Czytaj całość

 
LGD - Umowa ramowa podpisana Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 24.05.2016 r.
     Szanowni Państwo z radością informujemy, iż dnia 19 maja 2016 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki podpisało umowę o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Umowę w imieniu Stowarzyszenia podpisał Prezes Zarządu Roman Nowakowski i Wiceprezes Zarządu Hanna Piastowska, a w imieniu Zarządu Województwa Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko –Pomorskiego i Sławomir Kopyść – członek zarządu Województwa Kujawsko –Pomorskiego.

Odsłon: 1884

Czytaj całość

 
Informacje Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie choroby Aujeszkyego u świń Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 23.05.2016 r.
logo_piw.jpg       Powiatowy Lekarz Weterynari we Włocławku informuje o obowiązku objęcia stad utrzymujących jedną świnię na użytek własny programem zwalczania i monitorowania choroby Aujeszkyego u świń. W związku z powyższym, w celu nadania wyżej wymienionym stadom statusu stad urzędowo wolnych od wirusa w/w choroby informujemy o obowiązku idnetyfikacji i rejestracji świń w odniesieniu do stad utrzymujących jedną świnię na użytek własny. Jednoczeńsie przypomina się o obowiązku zakup/sprzedaży świń oznakowanych, ze świadectwami zdrowia dla świń.

Odsłon: 1229
 
Gimnazjum z Fabianek zwycięża w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 18.05.2016 r.
     W dniu 13 maja br. (piątek) na stadionie Gminnym w Chełmicy Dużej odbyły się Mistrzostwa Powiatu włocławskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Prawie 250 uczniów z gimnazjum rywalizowało przy pięknej słonecznej pogodzie. W zawodach wzięły reprezentacje gimnazjum z Baruchowa, Chocenia, Chodcza, Boniewa, Smólnika i oczywiście gospodarze z Fabianek. Wszystkie wyniki uzyskane w zawodach są przeliczane na punkty według tabel wielobojowych. Reprezentacje dziewcząt i chłopców z Fabianek nie byli gościnni i zajęli pierwsze miejsca. Tym samym wywalczyli awans do udziału w Mistrzostwach Województwa w Tucholi.

Odsłon: 1502
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 625 - 637 z 863
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 287
Wizyt dzisiaj: 22
Wszystkich wizyt: 848381
Archiwum