Strona główna
 
Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!! Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 16.06.2016 r.
      Fundacja Aby żyć, organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” realizuje działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom. „Szczepienia to najskuteczniejsza, bezpieczna i jedyna metoda zapobiegania wielu groźnym chorobom wywoływanym przez pneumokoki. Obecnie, przy powszechnym dostępie do internetu, rodzice napotykają wiele nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji odnośnie szczepień. Dlatego, postawiliśmy sobie za cel edukowanie ich w temacie zagrożeń ze strony pneumokoków, które są szczególnie groźne dla małych dzieci oraz przekazywanie rzetelnych informacji opartych na wiedzy medycznej i doświadczeniu lekarzy” – mówi Andrzej Kuczara, Prezes Fundacji Aby żyć.

Odsłon: 1409

Czytaj całość

 
Zapraszamy na "Weekend jeździecki w Bogucinie" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 16.06.2016 r.
         W najbliższy weekend w dniu 19 czerwca br. na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Bogucinie rozegrane zostaną Regionalne Zawody w skokach przez przeszkody oraz Regionalne zawody w ujeżdżaniu. Organizatorem zawodów jest Gminny Klub Jeździecki "Bogucin", zaś honorowy patronat nad zawodami objął Wójta Gminy Fabianki. Patronem medialnym są: "ddwloclawek.pl", "Gazeta Pomorska" i "Nowości Włocławskie". Serdecznie zapraszamy na zawody, które rozpoczną się o godz. 10:00.

Odsłon: 1213
 
Mityng Chełmica-Cukrownia 2016 Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 15.06.2016 r.
     W dniu 8 czerwca 2016 r na stadionie w Chełmicy-Cukrowni odbył się XVII Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny "Nadzieje Olimpijskie". Organizatorami zawodów byli Uczniowski Klub Sportowy "Cyprianka" oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Cypriance. Honorowy patronat nad Mityngiem objął Wójt Gminy Fabianki, Pan Zbigniew Słomski. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Rywalizowali w biegach na 250, 300 i 600 m, skoku w dal, rzucie oszczepem oraz pchnięciu kulą. Reprezentacje szkół podstawowych walczyły też w sztafecie 8 x 50 m o Puchar Dyrektora Szkoły w Cypriance. Uczestnicy podzieleni byli na sześć kategorii wiekowych, w których łącznie rozegrano 37 konkurencji. Dzięki hojności sponsorów wysiłek zawodników nagrodzono wręczając 37 kompletów medali, 38 pucharów oraz ponad 170 nagród rzeczowych. Galeria zdjęć tutaj.

Odsłon: 1161
 
XVIII Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.06.2016 r.
         XVIII Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce zakończone niesamowitym sukcesem uczniów Gimnazjum w Fabiankach. Cztery medale (jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy). Takiego sukcesu jeszcze niebyło w historii szkoły. Do tego dwa czwarte miejsca, które niewiele brakowało, a także mogłyby być okraszone medalami. Damian Kowalski zajął czwarte miejsce przegrywając medal tylko ilością oddanych skoków, a Przemysław Krzeszewski do ostatniej kolejki skoków był na trzecim miejscu. Do sukcesu trzeba jeszcze zaliczyć, aż cztery rekordy życiowe. I jeszcze coś, czego się nikt nie spodziewał, bo dzięki tak dobrym wynikom Naszych zawodników Powiat Włocławski, który reprezentowaliśmy drużynowo zajął po raz pierwszy w historii III miejsce. Oczywiście przyczynili się także do tego sukcesu uczniowie z Chocenia, Baruchowa, Boniewa i Smólnika. Wszystkim Gratulujemy.

Odsłon: 1206
 
Mammobus w Fabiankach Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.06.2016 r.
     Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. W ramach Programu może się Pani przebadać co 2 lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, przysługuje Pani 10 badań. Mammografię można będzie wykonać w dniu 23.06.2016 r. Mammobus będzie  usytuowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Fabiankach.

Odsłon: 1348

Czytaj całość

 
Szkoły ze Szpetala Górnego i Świątkowizny walczą o Kolorowe Boisko Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.06.2016 r.
kolorowe_boiska.jpg          Rozpoczęło się głosowanie internetowe w 10. edycji konkursu Kolorowe Boiska. Szkoły biorące udział w konkursie mogą wygrać nagrodę główną: wielofunkcyjne boisko szkolne oraz inne nagrody m.in. zestawy interaktywne, granty na zajęcia sportowe, zestawy sportowe itp. Warunkiem wygranej jest zdobycie jak największej liczby głosów w głosowaniu internetowym. Do rywalizacji przystąpiły również dwie szkoły z gminy Fabianki: szkoła podstawowa w Szpetalu Górnym i szkoła podstawowa w Świątkowiźnie. Zachęcamy do głosowania na nasze szkoły. Głosy można oddawać na stronach internetowych: Świątkowizna: http://www.koloroweboiska.pl/profil/463 Szpetal Górny: http://www.koloroweboiska.pl/profil/396 Na powyższych stronach można obejrzeć również krótkie filmy promujące szkoły. Głosowanie potrwa do 17 czerwca br.!

Odsłon: 1319
 
Ćwiczenia systemu wykrywania i alarmowania "RENEGADE-SAREX" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.06.2016 r.

syrena.jpg      W dniach 7-9 czerwca 2016  roku w godzinach od 6:00 do 19:00 (termin zapasowy 10 czerwca br.) zostanie przeprowadzone ćwiczenie w ramach RENEGADE, odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza:
1. Ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres 3 minut);
2. Odwołanie alarmu (dźwięk ciągły przez okres 3 minut);
W związku z powyższym informuję, że będą to sygnały ćwiczebne i proszę o ich nie wykonywanie. W tygodniu poprzedzającym ćwiczenie, w dniu 03.06.2016 r. w godzinach południowych, zostanie przeprowadzona głośna próba syren włączonych do SWA Gminy Fabianki polegająca na włączeniu syren na 5 sekund.

Wójt Gminy Fabianki
Zbigniew Słomski   


Odsłon: 1201
 
Przedsiębiorcy oraz bezrobotni mogą otrzymać dotację na utworzenie miejsc prac Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 31.05.2016 r.
      logo_pup.gif Od 6 do 10 czerwca br. Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku będzie prowadził nabór wniosków od przedsiębiorców, którzy chcieliby wyposażyć lub doposażyć nowe miejsce pracy w swojej firmie. Na ten cel mogą otrzymać bezzwrotną dotacje w wysokości do 6-krotności średniego krajowego wynagrodzenia (do 25 tys. zł). Warunkiem wsparcia jest zatrudnienie na nowym stanowisku pracy osoby bezrobotnej na okres co najmniej 24 miesięcy.

Odsłon: 1433

Czytaj całość

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 560 - 572 z 801
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 360
Wizyt dzisiaj: 172
Wszystkich wizyt: 796259
Archiwum