Strona główna
 
XV Igrzyska Olimpijskie LZS - Chełmno - Rio 2016 Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 23.06.2016 r.
      W dniach 17 - 19 czerwca 2016 r. w Chełmnie odbyły się XV Igrzyska Olimpijskie Ludowych Zespołów Sportowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Chełmno - Rio 2016". W zawodach brało udział 55 drużyn reprezentujących miasta i gminy województwa Kujawsko-Pomorskiego. Reprezentacja Gminy Fabianki wywalczyła 15 medali oraz zdobyła puchar za I miejsce w lekkoatletycznej klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając o 2,5 pkt reprezentację gospodarzy - Chełmno.

Odsłon: 1368

Czytaj całość

 
Nowy wóz strażacki dla OSP Lisek Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 22.06.2016 r.
      W dniu 18 czerwca 2016 roku przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisku odbyła się doniosła uroczystość związana z poświęceniem i przekazaniem do użytkowania średniego samochodu pożarniczego RENAULT G270 GBA Camiva dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisku.

Odsłon: 1512

Czytaj całość

 
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na II półrocze 2016 Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 21.06.2016 r.
recycling_info.jpg    Firmą odbierającą odpady komunalne od mieszkańców gminy jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie, w imieniu którego działa Zakład Gospodarki Komunalnej w Fabiankach. Poniżej publikujemy harmonogramy odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Fabianki na II półrocze 2016 r. - pobierz
      Jednocześnie informujemy, że  obsługa interesantów w zakresie odbioru odpadów komunalnych realizowana jest w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Fabiankch, Fabianki 87B. Kontakt telefoniczny (54) 231-60-06,  251-64-56, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

Odsłon: 1445
 
Kolejna umowa o dofinansowanie inwestycji drogowej w gminie Fabianki Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 20.06.2016 r.
cash.jpg         Wójt Zbigniew Słomski podpisał umowę z Województwem Kujawsko-Pomorskim o dofinansowanie przebudowy drogi gminnej w Osieku w sołectwie Bogucin. Dotacja ze środków budżetu województwa na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych (dawny Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych) w wysokości ponad 70 tys. zł pozwoli na przebudowę 750 m drogi w Osieku. Droga będzie zmodernizowana w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo na istniejącej podbudowie tłuczniowej. Kosztorysowa wartość inwestycji to 210 tys. zł.

Odsłon: 1496

Czytaj całość

 
Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!! Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 16.06.2016 r.
      Fundacja Aby żyć, organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” realizuje działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom. „Szczepienia to najskuteczniejsza, bezpieczna i jedyna metoda zapobiegania wielu groźnym chorobom wywoływanym przez pneumokoki. Obecnie, przy powszechnym dostępie do internetu, rodzice napotykają wiele nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji odnośnie szczepień. Dlatego, postawiliśmy sobie za cel edukowanie ich w temacie zagrożeń ze strony pneumokoków, które są szczególnie groźne dla małych dzieci oraz przekazywanie rzetelnych informacji opartych na wiedzy medycznej i doświadczeniu lekarzy” – mówi Andrzej Kuczara, Prezes Fundacji Aby żyć.

Odsłon: 1376

Czytaj całość

 
Zapraszamy na "Weekend jeździecki w Bogucinie" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 16.06.2016 r.
         W najbliższy weekend w dniu 19 czerwca br. na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Bogucinie rozegrane zostaną Regionalne Zawody w skokach przez przeszkody oraz Regionalne zawody w ujeżdżaniu. Organizatorem zawodów jest Gminny Klub Jeździecki "Bogucin", zaś honorowy patronat nad zawodami objął Wójta Gminy Fabianki. Patronem medialnym są: "ddwloclawek.pl", "Gazeta Pomorska" i "Nowości Włocławskie". Serdecznie zapraszamy na zawody, które rozpoczną się o godz. 10:00.

Odsłon: 1173
 
Mityng Chełmica-Cukrownia 2016 Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 15.06.2016 r.
     W dniu 8 czerwca 2016 r na stadionie w Chełmicy-Cukrowni odbył się XVII Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny "Nadzieje Olimpijskie". Organizatorami zawodów byli Uczniowski Klub Sportowy "Cyprianka" oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Cypriance. Honorowy patronat nad Mityngiem objął Wójt Gminy Fabianki, Pan Zbigniew Słomski. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Rywalizowali w biegach na 250, 300 i 600 m, skoku w dal, rzucie oszczepem oraz pchnięciu kulą. Reprezentacje szkół podstawowych walczyły też w sztafecie 8 x 50 m o Puchar Dyrektora Szkoły w Cypriance. Uczestnicy podzieleni byli na sześć kategorii wiekowych, w których łącznie rozegrano 37 konkurencji. Dzięki hojności sponsorów wysiłek zawodników nagrodzono wręczając 37 kompletów medali, 38 pucharów oraz ponad 170 nagród rzeczowych. Galeria zdjęć tutaj.

Odsłon: 1126
 
XVIII Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.06.2016 r.
         XVIII Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce zakończone niesamowitym sukcesem uczniów Gimnazjum w Fabiankach. Cztery medale (jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy). Takiego sukcesu jeszcze niebyło w historii szkoły. Do tego dwa czwarte miejsca, które niewiele brakowało, a także mogłyby być okraszone medalami. Damian Kowalski zajął czwarte miejsce przegrywając medal tylko ilością oddanych skoków, a Przemysław Krzeszewski do ostatniej kolejki skoków był na trzecim miejscu. Do sukcesu trzeba jeszcze zaliczyć, aż cztery rekordy życiowe. I jeszcze coś, czego się nikt nie spodziewał, bo dzięki tak dobrym wynikom Naszych zawodników Powiat Włocławski, który reprezentowaliśmy drużynowo zajął po raz pierwszy w historii III miejsce. Oczywiście przyczynili się także do tego sukcesu uczniowie z Chocenia, Baruchowa, Boniewa i Smólnika. Wszystkim Gratulujemy.

Odsłon: 1166
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 547 - 559 z 792
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 321
Wizyt dzisiaj: 12
Wszystkich wizyt: 785782
Archiwum