Strona główna
 
Zwiększenie przepływu wody przez Stopień Wodny we Włocławku Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 23.05.2018 r.
logo_pgw_wp.jpg      Kierownik Stopnia Wodnego we Włocławku informuje, że w celu umożliwienia bezpiecznego transportu zestawu: zbiornikowca Helsinki (kadłub wyprodukowany w Stoczni Rzecznej w Płocku „Centromost”) i dwóch pchaczy na trasie Włocławek- Gdańsk w dniu 26 maj 2018 r. dokonana zostanie procedura alimentacji dolnego stanowiska Stopnia Wodnego we Włocławku poprzez zwiększenie przepływu wody przez Stopień Wodny we Włocławku. Przepływ przez stopień w dniu 26 maja w godzinach 00:00-12:00 będzie oscylował na poziomie 1100 m3/s (o 400 m3/s więcej od prognozowanego na ten dzień dopływu wody do Zbiornika Włocławek). Przewidywany maksymalny stan wody na wodowskazie Włocławek w w/w godzinach będzie wynosił około 270 cm. W związku z powyższym, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Bliższe informacje można uzyskać w pod numerem telefonu (+48 54) 233-93-95 wew. 25 oraz 601-38-11-89.

Odsłon: 71
 
Harmonogram odbioru odpadów biodegradowalnych Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 23.05.2018 r.
recycling_info.jpg      Zakład Gospodarki Komunalnej w Fabiankach informuje, że odpady biodegradowalne w okresie letnim VI – IX 2018 będą odbierane w innym terminie niż odpady zmieszane ze względu na dużą ilość wystawianych odpadów biodegradowalnych. Harmonogram odbioru odpadów biodegradowalnych zostanie dostarczony do każdej nieruchomości Gminy Fabianki.  Publikujemy harmonogram odbioru odpadów biodegradowalnych z terenu Gminy Fabianki na okres letni VI – IX 2018 r. - pobierz.

Odsłon: 74
 
Ekopiec - wyniki losowania Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 22.05.2018 r.
ekopiec.jpg
     W dniu 21 maja br. w Urzędzie Gminy Fabianki odbyło się publiczne losowanie osób, które otrzymają dotację celową na wymianę pieca w ramach Programu Ekopiec 2018 wdrażanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W losowaniu uwzględniono osoby, które złożyły poprawne formalnie wnioski o udzielenie dotacji celowej w terminie naboru od 27 kwietnia do 10 maja br. Poniżej publikujemy listę podstawową i listę rezerwową wylosowanych wnioskodawców.

Odsłon: 213

Czytaj całość

 
OGŁOSZENIE KONKURSU 1/2018 - podejmowanie działalności gospodarczej Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 21.05.2018 r.
baner_leader_2020.png
    

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”/ poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność przez podejmowanie działalności gospodarczej – w tym podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie.

Odsłon: 193

Czytaj całość

 
Szkolenia, studia podyplomowe,własny biznes-wsparcie Funduszy Europejskich również dla zatrudnionych Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 21.05.2018 r.
logo_pife_2014_2020.jpg     Spotkanie Informacyjne odbędzie się 28 maja 2018 roku, w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Włocławek ul. Bechiego 2, w godzinach od 15:00 do 18:00. Tym razem chcemy opowiedzieć o projektach, z których mogą korzystać także osoby zatrudnione.

Odsłon: 265

Czytaj całość

 
Zakaz wstępu do lasu Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 21.05.2018 r.
logo_lp.jpg       Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że w okresie od 16 maja do II dekady czerwca 2018 roku planowane są ratownicze zabiegi samolotowe we fragmentach drzewostanów sosnowych, w których wystąpiła gradacyjnie brudnica mniszka, strzygonia choinówka i barczatka sosnówka. Zabiegiem zostaną objęte drzewostany w nadleśnictwie: Brodnica, Bydgoszcz, Czersk, Dąbrowa, Dobrzejewice, Osie, Przymuszewo, Różanna, Rytel, Solec Kujawski, Szubin, Trzebciny, Tuchola, Włocławek, Woziwoda, Zamrzenica, Żołędowo. Aktualnie w ww. nadleśnictwach trwają badania i obserwacje, mające na celu ustalenie stopnia i zasięgu powierzchniowego gradacji. W przypadku stwierdzenia zagrożenia trwałości drzewostanów podjęte zostaną zabiegi przy użyciu preparatu Dimilin 480SC w dawce 0,1 l/ha. Wstęp i wjazd na tereny leśne w trakcie zabiegu będzie zabroniony. Drzewostany, w których wystąpi konieczność przeprowadzenia akcji ograniczania populacji owadów będą oznakowane stosownymi tablicami. Informacje o dokładnych terminach zabiegów i lokalizacji pól zabiegowych można będzie uzyskać w wyżej wymienionych nadleśnictwach.

Odsłon: 85
 
Szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym w wyniku ujemnych skutków przezimowania Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 18.05.2018 r.
info.png       Wójt Gminy Fabianki informuje o powołaniu przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego komisji do szacowania strat powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (ujemne skutki przezimowania) na terenie gminy Fabianki. Ujemne skutki przezimowania oznaczają szkody spowodowane wymarznięciem, wymoknięciem, wyprzeniem, wysmaleniem lub wysadzeniem roślin, polegające na całkowitym lub częściowym zniszczeniu roślin lub całkowitej utracie plonu lub jego części.

Odsłon: 218

Czytaj całość

 
Komunikat w sprawie awarii sieci wodociągowej Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 17.05.2018 r.
komunikat_woda_170518.jpg

Odsłon: 101
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 53 - 65 z 612
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Kontakt
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 327
Wizyt dzisiaj: 17
Wszystkich wizyt: 660384
Archiwum