Strona główna
Advertisement
komunikat.jpg
Od 1 do 31 stycznia Urząd Gminy
będzie pracował w godzinach od 7.30 do 14.00.
Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów.
Rolniku - rachmistrz dzwoni Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 17.09.2020 r.
baner_rachdorol.jpg
Od 16 września do pracy ruszyli rachmistrzowie spisowi (tel. 22 279 99 99 lub 22 666 66 62). Jeżeli nie spisałeś się samodzielnie, przekaż mu wszystkie potrzebne informacje. Więcej informacji →https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/w-jaki-sposob-mozna-sie-spisac

Odsłon: 214

Czytaj całość

 
Informacja dla przedsiębiorców sprzedających napoje alkoholowe Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 15.09.2020 r.
info.png       Urzędu Gminy Fabianki przypomina, iż z dniem 30 września 2020 roku upływa termin wpłaty kolejnej raty za ważność zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2020 roku. Proszę pamiętać, iż opłata musi wpłynąć na konto urzędu najpóźniej 30 września br. W przypadku nie uregulowania wpłaty lub dokonanie jej po terminie, zezwolenie wygasa z upływem 30 dni od dnia upływu terminu dopełnienia obowiązku dokonania opłaty chyba, że przedsiębiorca w terminie 30 dni od dnia upływu terminu do dokonania czynności wniesie opłatę powiększoną o 30% kwoty podstawowej lub kwoty podanej w oświadczeniu o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2019.

Odsłon: 170

Czytaj całość

 
Konkurs plastyczny "Kartka świąteczna II" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.09.2020 r.
konkurs_lgd_kartka_bn_2020.jpg      Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat z terenu Stowarzyszenia LGD (tj. gminy: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Izbica Kujawska, Kowal, Miasto Kowal, Lubraniec, Lubień Kujawski, Lubanie, Włocławek) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kartka świąteczna II”.  Aby wziąć udział w Konkursie należy w terminie od 14 września do 20 listopada 2020 roku dostarczyć do biura Stowarzyszenia na adres: 87-850 Choceń, ul. Sikorskiego 12, pracę plastyczną-kartkę świąteczną (praca wykonana dowolną techniką, format kartki składanej maksymalnie A5).

Odsłon: 206

Czytaj całość

 
Inteligentne Wioski - zacieranie granic Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.09.2020 r.
logo_stow_lornetka.png     Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Lornetka realizuje obecnie projekt „Inteligentne Wioski - zacieranie granic”. Ma on na celu wspomagać rozwój nowoczesnych wspólnot i społeczności lokalnych z obszarów wiejskich na których może być wdrażana koncepcja Inteligentnych Wiosek (Smart Villages). Jest to nowa koncepcja w zakresie kształtowania polityki UE. Odnosi się do obszarów wiejskich i społeczności, które opierają się także na swoich istniejących zasobach i majątku, jak i na rozwijaniu nowych możliwości. Inteligentne wioski stawiają na umiejętności korzystania z e-usług, dostęp do e-zdrowia i innych podstawowych usług.

Odsłon: 222

Czytaj całość

 
Od września niższe limity dla dorabiających seniorów Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.09.2020 r.
logo_zus.jpg        Przejście na emeryturę, czy rentę to nie zawsze koniec pracy. Każdy emeryt czy rencista ma prawo dorobić do swojego świadczenia. Musi jednak pamiętać, że dodatkowe zarobki mogą wpłynąć na to czy ZUS zawiesi lub zmniejszy świadczenie. Nie wszystkich seniorów limity dotyczą, ale niektórzy z nich powinni zwrócić uwagę czy ich zarobki zbliżają się do progu, którego nie powinni przekroczyć. Limity zarobków zmieniają się, co trzy miesiące: w marcu, czerwcu, we wrześniu i w grudniu. Od września limity będą niższe.

Odsłon: 224

Czytaj całość

 
Młodzież z rentą rodzinną musi pamiętać o zaświadczeniu Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.09.2020 r.
zasw_renta_rodzinna.jpg      Uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną po zmarłym rodzicu mają obowiązek zawiadomić ZUS o dalszym kontynuowaniu nauki. Chodzi o osoby, którzy ukończyły 16 lat. Na złożenie zaświadczenia uczniowie mają czas do końca września, dla studentów termin ten upływa z końcem października.

Odsłon: 202

Czytaj całość

 
Od dziś znów można dostać zasiłek na opiekę nad dziećmi Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 01.09.2020 r.

zasilek_opiekunczy_zus.jpg          Od 1 do 20 września 2020 r. ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Zasiłku nie dostaną natomiast osoby, które pomimo otwarcia placówki podejmą decyzję o pozostawieniu dziecka w domu – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego


Odsłon: 226

Czytaj całość

 
Komunikat Starosty Włocławskiego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 31.08.2020 r.
uwaga.png        W związku z awarią układu przesyłowego oczyszczalni ścieków „Czajka” na terenie m. st. Warszawy apeluję do mieszkańców gmin znajdujących się na terenie Powiatu Włocławskiego wzdłuż rzeki Wisły:
- unikać kąpieli i sportów wodnych,
- unikać kontaktu z wodą,
- unikać spacerów bezpośrednio przy brzegu rzeki Wisły,
- nie używać do mycia wody z rzeki,
- nie używać zanieczyszczonej wody do nawadniania upraw,
- nie pozyskiwać ryb z rzeki Wisły,
- nie wykorzystywać wody do pojenia oraz przygotowania karmy dla zwierząt utrzymywanych w gospodarstwach rolnych.

Odsłon: 147
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 40 - 52 z 972
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 390
Wizyt dzisiaj: 275
Wszystkich wizyt: 959357
Archiwum