Strona główna
Advertisement
Stanowisko w sprawie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji CPK Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 10.03.2020 r.
mapa_cpk.jpg      W związku z prowadzonymi konsultacjami społecznymi dokumentu pt. „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL)” Wójt Gminy Fabianki, w imieniu własnym i mieszkańców Gminy Fabianki, przedstawia swoje stanowisko wobec zawartych w SSL propozycji przebiegu linii szybkiej kolei, zapewniającej połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym oraz przebiegu drogi ekspresowej S10 w granicach gminy Fabianki.
 
      Zaproponowany przebieg linii szybkiej kolei w obrębie gminy Fabianki jest przez nas nie do zaakceptowania we wszystkich trzech wariantach, z uwagi na wysokie koszty społeczne, gospodarcze i środowiskowe. Rozważana lokalizacja linii kolejowej zakłóciłaby rozwój gminy oparty w dużym stopniu o funkcje osadnicze oraz spowodowałaby zaburzenie jej spójności. Dla wielu mieszkańców gminy i gmin sąsiednich realizacja tej inwestycji oznaczałaby wywłaszczenie z ich nieruchomości mieszkalnych. Wobec takich rozwiązań wyrażamy zdecydowany sprzeciw.

Odsłon: 257

Czytaj całość

 
Mammobus w Fabiankach Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.03.2020 r.
     Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. W ramach Programu może się Pani przebadać co 2 lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, przysługuje Pani 10 badań. Mammografię można będzie wykonać w dniu 16.03.2020 r. Mammobus będzie  usytuowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Fabiankach.

Odsłon: 143

Czytaj całość

 
Rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.03.2020 r.
prawo.jpg     Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie nr 1/2020 z dnia 13.02.2020 r. w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego i żnińskiego - pobierz

Odsłon: 68
 
Lista zalecanych odmian dla województwa kujawsko-pomorskiego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.03.2020 r.
info.png      Publikujemy aktualne Listy Odmian Zalecanych (LOZ) zbóż jarych i ozimych oraz rzepaku ozimego oraz jarego, ziemniaków, grochu i łubinów dla województwa kujawsko-pomorskiego na rok 2020. Wykorzystanie rekomendowanych odmian przyczyni się z pewnością do znaczącego ograniczenia strat w uprawach, powodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne jakie często mają miejsce na terenie naszego województwa. Lista odmian do pobrania tutaj.

Odsłon: 58
 
Informacja Wójta Gminy dot. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 02.03.2020 r.
mapa_cpk.jpg      W związku z ukazaniem się informacji o pracach nad tworzeniem Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Rządowej Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego i Programu Kolejowego obejmującego przebieg korytarzy kolejowych, w tym  obejmującego m.in. teren Gminy Fabianki, Wójt Gminy Fabianki informuje wszystkich mieszkańców, że do dnia 02.03.2020 r. nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji w powyższej sprawie.

Odsłon: 1579

Czytaj całość

 
Zmiana nazwy spółki Mieszkania Komunalne Sp. z o.o. Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 02.03.2020 r.
zmiana_nazwy_mk-pgk.jpg

Odsłon: 42
 
IV Edycja Konkursu Plastycznego "Turystyka na obszarze LGD w oczach młodych mieszkańców IV" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 27.02.2020 r.
logo_lgd_zgl.jpg         Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat z terenu Stowarzyszenia LGD (tj. gminy: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Izbica Kujawska, Kowal, Miasto Kowal, Lubraniec, Lubień Kujawski, Lubanie, Włocławek) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Turystyka na obszarze LGD w oczach młodych mieszkańców IV”.  Aby wziąć udział w Konkursie należy w terminie od 2 marca do 24 kwietnia 2020 roku dostarczyć do biura Stowarzyszenia na adres: 87-850 Choceń, ul. Sikorskiego 12, pracę plastyczną (praca płaska wykonana dowolną techniką, format maksymalnie A4) o tematyce - jak powinno wyglądać miejsce w mojej gminie, w którym chciałabym/chciałbym spędzać wolny czas (np.: plac zabaw, plaża, park linowy itp.).

Odsłon: 64

Czytaj całość

 
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 27.02.2020 r.
logo_gis.jpg      W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Odsłon: 336

Czytaj całość

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 865
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 449
Wizyt dzisiaj: 65
Wszystkich wizyt: 850097
Archiwum