Strona główna
 
Zalecenia dla osób objętych kwarantanną w związku z COYID-19 dotyczące postępowania ze zwierzętami Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 19.03.2020 r.
komunikat.jpg      Nie ma żadnych przeszkód aby w okresie kwarantanny opiekę nad swoimi zwierzętami na terenie domu lub gospodarstwa sprawował ich posiadacz, o ile stan zdrowia mu na to pozwala i nie musi się on w związku z tym nigdzie przemieszczać. Osoby, które nie mogą zapewnić w tym okresie zwierzętom należytej opieki, powinny w pierwszej kolejności zwrócić się o pomoc do sąsiadów, znajomych lub rodziny. W przypadku zwierząt domowych (psów), które muszą być regularnie wyprowadzane na zewnątrz, optymalnym rozwiązaniem jest przeniesienie ich na czas trwania kwarantanny do domu nowego opiekuna. Przy braku takiej możliwości należy zorganizować opiekę nad nimi tak, aby wykluczyć kontakt bezpośredni opiekuna z osobą poddawaną kwarantannie oraz jej rodziną. W przypadku zwierząt gospodarskich pomoc ta może polegać na obsłudze zwierząt w pomieszczeniach gospodarskich osoby przebywającej na kwarantannie.

Odsłon: 539

Czytaj całość

 
Informacja dotycząca wycofania druków zgłoszeń dwupodpisowych w bp ARiMR Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 19.03.2020 r.
logo_piw.jpg      Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włocławku uzyskał informuje, że została podjęta decyzja dotycząca wycofania druków zgłoszeń dwupodpisowych w bp ARiMR, tj. zgłoszenie przemieszczenia zwierzęcia podpisanego jednocześnie przez zbywającego i nabywającego. ARiMR poinformowała, że druki dwupodpisowe dla świń będą obowiązywały do końca 2020 r. a dla bydła, owiec i kóz do połowy 2021 r. Oznacza to, że każdy posiadacz będzie musiał dokonać zgłoszenia zdarzenia zwierzęcego. Ma to na celu wyeliminowanie nieprawidłowości polegających na fałszywym wyprowadzaniu i wprowadzaniu zwierząt z i do siedziby stada/ podmiotu. Informację przekazuje się do rozpropagowania wśród hodowców wg kompetencji. 

Odsłon: 128
 
Pomoc dla osób bezdomnych Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 18.03.2020 r.
komunikat.jpg     Bezdomni przebywający w Schronisku dla Osób Bezdomnych „Caritas” we Włocławku obsługiwani będą przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku bezpośrednio w schronisku, bez konieczności opuszania placówki. Osoby bezdomne ubiegające się o pobyt w schronisku proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do schroniska bez konieczności wizyty w GOPS Fabianki.

Odsłon: 101
 
Pomoc dla osób objętych kwarantanną Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 18.03.2020 r.
komunikat.jpg      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fabiankach informuję, że osoby potrzebujące pomocy i wsparcia proszone są wyłącznie o kontakt telefoniczny pod nr tel. (54) 231-78-00, 231-78-04, 231-78-08.

Odsłon: 158

Czytaj całość

 
Apel GOPS w związku z wypłatą świadczeń Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 18.03.2020 r.
komunikat.jpg     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fabiankach, apeluje do wszystkich osób, które odbierają świadczenia pieniężne w Kasie Urzędu Gminy Fabianki lub w Banku Spółdzielczym w Szpetalu Górnym o pilną zmianę dyspozycji wypłaty i wskazanie numeru konta osobistego.

Odsłon: 127
 
Komunikat w sprawie pracy Urzędu Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 16.03.2020 r.
komunikat.jpg        Informujemy, że zgodnie z zaleceniami zostały podjęte zdecydowane działania w związku z pandemią  koronawirusa. Z dniem 16 marca Urząd Gminy  będzie nieczynny dla interesantów, ale nie skutkuje to przerwą w pracy urzędu.

 
Możliwość załatwienia spraw w urzędzie dotyczyć będzie jedynie:
- wydania/ wymiany dowodu osobistego,
- rejestracji aktu zgonu,
- rejestracji aktu urodzenia,
- wydania zaświadczenia o prawie  do głosowania.
Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów.


Odsłon: 126
 
Marszałek Województwa otwiera wirtualną szkołę Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 16.03.2020 r.

baner_edukacja_wk-p.jpg      Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek 16 marca o godz. 12.00. Startujemy z lekcjami dla maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.
     Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).


Odsłon: 261

Czytaj całość

 
Kwalifikacja wojskowa 2020 wstrzymana Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 13.03.2020 r.
info.png    W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że od dnia 16 marca kwalifikacja wojskowa zostaje wstrzymana do odwołania. Informacja dotyczy osó, które otrzymały wezwanie do stawiennictwa na dzień 16-17.03; 26.03 oraz 07.04.2020 r. 
 

Odsłon: 116
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 884
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 443
Wizyt dzisiaj: 414
Wszystkich wizyt: 878165
Archiwum