Strona główna
PESEL dla obywateli Ukrainy Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 17.03.2022 r.

razemdlaukrainy.jpg      Od środy, 16 marca, osoby uciekające przed wojną z Ukrainy mogą składać wnioski o nadanie indywidualnego numeru PESEL. Druk do wypełnienia dostępny jest w dwóch językach – ukraińskim i polskim. Realizacja tych zadań będzie się odbywać w każdym urzędzie gminy na terenie naszego państwa.

З середи, 16 березня, особи, які тікають від війни в Україні, можуть подавати заявки на індивідуальний номер PESEL (відповідник українського ідентифікаційного коду) . Форма для заповнення доступна двома мовами – українською та польською. Отрмання номеру  PESEL відбуватиметься в кожній урядовій установі нашої країни.


Odsłon: 142

Czytaj całość

 
Konsultacje projektu uchwały w sprawie kąpielisk Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 14.03.2022 r.

konsultacje-spoleczne.jpg      Na mocy zarządzenia nr 12/2022 Wójta Gminy Fabianki w dniach od 14.03.2022 r. – 04.04.2022 r. prowadzone są konsultacje z mieszkańcami gminy dotyczące projektu uchwały w sprawie określenia wykazu kąpielisk oraz sezonu kąpielowego na terenie Gminy Fabianki w 2021 r. Uwagi i propozycje zmian do projektu uchwały można składać w Urzędzie Gminy Fabianki (w godzinach pracy urzędu), przesłać za pośrednictwem poczty, kuriera na adres: Urząd Gminy Fabianki, Fabianki 4, 87-811 Fabianki lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: srodowisko(a)fabianki.pl w w/w terminie.


Do pobrania:
1. Projekt uchwały - pobierz
2. Formularz opiniowania projektu uchwały - pobierz


Odsłon: 117
 
Poszukujemy wolontariuszy do pomocy uchodźcom z Ukrainy Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.03.2022 r.
razemdlaukrainy.jpg      Urząd Gminy Fabianki przyjmuje zgłoszenia osób chętnych na wolontariat gminny na pomoc uchodźcom z Ukrainy w punkcie pomocowych organizowanym w Gminie Fabianki. Mile widziane także osoby ze znajomością języka ukraińskiego, rosyjskiego lub angielskiego. Zgłoszenia e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub tel. (54) 231-78-00.

Odsłon: 113
 
Życzenia z okazji Dnia Sołtysa Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.03.2022 r.
 
dzien_soltysa_2022.png


Odsłon: 126

Czytaj całość

 
Kujawsko-Pomorskie razem dla Ukrainy - apel marszałka Piotra Całeckiego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.03.2022 r.
razemdlaukrainy.jpg      Za naszą wschodnią granicą trwa regularna wojna. Giną ludzie, obracają się w gruzy domy, brakuje wody i prądu, powoli kończy się zaopatrzenie. Krwawiąca Ukraina walczy, ale się nie poddaje. Jednocześnie z każdym dniem do naszego kraju, do naszego regionu napływa coraz więcej ukraińskich rodzin, niekompletnych z reguły, bo ojcowie i starsi bracia bronią ojczyzny przed najeźdźcą. Dziękuję tym wszystkim, którzy już zaangażowali się w działania pomocowe – aktywistom organizacji pozarządowych, samorządowcom, mieszkańcom regionu. Wszyscy bowiem wiemy, że naszym moralnym obowiązkiem jest pomoc tym dzielnym ludziom! 
Odsłon: 143

Czytaj całość

 
Informacje dot. postępowania ze zwierzętami towarzyszącymi z Ukrainy Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.03.2022 r.
info.pngZgodnie z przepisami Unii Europejskiej zwierzęta z gatunku psy, koty, fretki wjeżdżające z Ukrainy muszą posiadać:
•    prawidłowe oznakowanie (chip);
•    ważne szczepienie na wściekliznę;
•    wynik miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie;
•    świadectwo zdrowia wydane przez właściwe władze weterynaryjne.
W drodze odstępstwa z powodu działań wojennych na terytorium Ukrainy, zwierzęta towarzyszące właścicielom przekraczającym granicę polsko – ukraińską mogą być wpuszczone do Polski bez spełnienia powyższych wymogów weterynaryjnych.

Odsłon: 126

Czytaj całość

 
Od dziś lekcje w eszkole dla uczniów z Ukrainy Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 08.03.2022 r.
     Szacuje się, że z objętej wojną Ukrainy do Polski uciekło już ponad 400 tysięcy dzieci i młodzieży. Aby umożliwić im kontynuowanie nauki i wesprzeć w poznawaniu regionu, uruchomiliśmy prowadzone w języku ukraińskim zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. W dzisiejszej (8 marca) inauguracji wziął udział marszałek Piotr Całbecki.

Odsłon: 140

Czytaj całość

 
Ulotki informacyjne dla uchodźców Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 08.03.2022 r.
ulotka_inf_PL.jpg

Odsłon: 109

Czytaj całość

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 39 z 1123
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 268
Wizyt dzisiaj: 34
Wszystkich wizyt: 1112196
Archiwum