Strona główna
 
Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.09.2019 r.

logo_zus.jpg     Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców i wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne seminaria w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy:

 

 


Odsłon: 98

Czytaj całość

 
Informacja ZUS nt. "Ile emeryt i rencista może dorobić od września" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 10.09.2019 r.
logo_zus.jpg        Przejście na emeryturę, czy rentę to nie zawsze koniec pracy. Każdy emeryt, rencista ma prawo dorobić do swojego świadczenia. Musi jednak pamiętać, że dodatkowe zarobki mogą wpłynąć na to czy ZUS zawiesi lub zmniejszy świadczenie.
Emeryci, którzy ukończyli powszechny wiek emerytalny (60 lat kobiety i 65 lat mężczyźni) mogą dorabiać do swojej emerytury bez ograniczeń. Bez ograniczeń mogą również dorabiać niektórzy renciści. Chodzi o osoby, które pobierają renty dla inwalidów wojennych, inwalidów wojskowych, których niezdolność do pracy pozostaje w związku ze służbą wojskową, oraz renty rodzinne przysługujące po uprawnionych do tych świadczeń. Natomiast o limitach w dorabianiu muszą pamiętać wcześniejsi emeryci i pozostali renciści, którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego.

Odsłon: 125

Czytaj całość

 
Konkurs plastyczny LGD "Kartka świąteczna" Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 10.09.2019 r.
logo_lgd_zgl.jpg       Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat z terenu Stowarzyszenia LGD (tj. gminy: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Izbica Kujawska, Kowal, Miasto Kowal, Lubraniec, Lubień Kujawski, Lubanie, Włocławek) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kartka świąteczna”. Aby wziąć udział w Konkursie należy w terminie od 16 września do 29 listopada 2019 roku dostarczyć do biura Stowarzyszenia na adres: 87- 850 Choceń, ul. Sikorskiego 12, pracę plastyczną- kartkę świąteczną (praca wykonana dowolną techniką, format kartki składanej maksymalnie A5).

Odsłon: 60

Czytaj całość

 
Mammobus w Fabiankach Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 05.09.2019 r.
     Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. W ramach Programu może się Pani przebadać co 2 lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, przysługuje Pani 10 badań. Mammografię można będzie wykonać w dniu 06.09.2019 r. Mammobus będzie  usytuowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Fabiankach.

Odsłon: 57

Czytaj całość

 
Bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko pneumokokom dla osób dorosłych 65+ Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 04.09.2019 r.
plakat_pneumokoki_dorosli_2019.jpg     Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozstrzygnął konkursy ofert na wybór w 2019 roku realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” w zakresie przeprowadzania szczepień ochronnych (uchwała Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr 16/660/19 z dnia 24 kwietnia 2019 r.) oraz w zakresie koordynacji programu (uchwała Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr 16/662/19 z dnia 24 kwietnia 2019 r.).

Odsłon: 945

Czytaj całość

 
Mistrz Polski szykuje rodzinny maraton rowerowy Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 04.09.2019 r.
 plakat_MiniMini_MTB_Zarzeczewo_2019_m.png plakat_MTB_Zarzeczewo_2019_m.png

       Wybitny kolarz i zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana wraz z władzami Gminy Fabianki oraz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą zapraszają w niedzielę 8 września wszystkich miłośników rowerów na zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Zarzeczewie. Czekają 4 różne trasy, wiele nagród i prestiżowy tytuł najlepszego lokalnego zawodnika.


Odsłon: 99

Czytaj całość

 
OSP Szpetal zaprasza na letnie kino plenerowe Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 04.09.2019 r.
plakat_lkp_szp_baner.jpg

Odsłon: 59
 
Zalecenia dla producentów owoców i warzyw Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 30.08.2019 r.
warzywa_i_owoce.jpg      W ostatnich latach odnotowano wzrost powiadomień dotyczących zakażeń owoców patogennymi wirusami przenoszonymi przez żywność. Główne źródła wirusów wżywności, mogą pojawić się podczas pierwotnej produkcji, obejmując wodę, glebę, nawozy, ścieki. Należy stosować takie działania zapobiegawcze, które zapewnią, żesurowiec, który następnie zostanie przetworzony iwprowadzony do obrotu będzie bezpieczny - wolny od zanieczyszczeń mikrobiologicznych.
Ulotka - pobierz

Odsłon: 67
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 14 - 26 z 792
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 348
Wizyt dzisiaj: 149
Wszystkich wizyt: 785598
Archiwum