Strona główna
komunikat.jpg
Od 1 do 31 października Urząd Gminy
będzie pracował w godzinach od 7.30 do 14.00.
Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów.
Zarządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie zawieszenia organizowania imprez Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 12.03.2020 r.
komunikat.jpg     W celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zawiesza się organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych w takich instytucjach jak teatry, opery, operetki, filharmonie, orkiestry, nstytucje filmowe, kina, muzea, biblioteki, domy kultury, ogniska artystyczne, galerie sztuki oraz ośrodki adań i dokumentacji w różnych dziedzinach kultury na terenie województwa od dnia 12 marca 2020 r. do dwołania. Pełna treść zarządzenia dostępna tutaj.

Odsłon: 229
 
Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego księgowego w GOPS Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.03.2020 r.
info.png      Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze głównego księgowego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Fabiankach. Szczgóły ogłoszenia na stronie BIP.

Odsłon: 236
 
Konkurs fotograficzny Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 11.03.2020 r.
herb_woj_kp.jpg     Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Kujawsko-pomorskie – przyroda i architektura”. Prace fotograficzne (nie więcej niż 15 prac) można przesyłać do dnia 6 maja 2020 r.

Odsłon: 237

Czytaj całość

 
Stanowisko w sprawie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji CPK Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 10.03.2020 r.
mapa_cpk.jpg      W związku z prowadzonymi konsultacjami społecznymi dokumentu pt. „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL)” Wójt Gminy Fabianki, w imieniu własnym i mieszkańców Gminy Fabianki, przedstawia swoje stanowisko wobec zawartych w SSL propozycji przebiegu linii szybkiej kolei, zapewniającej połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym oraz przebiegu drogi ekspresowej S10 w granicach gminy Fabianki.
 
      Zaproponowany przebieg linii szybkiej kolei w obrębie gminy Fabianki jest przez nas nie do zaakceptowania we wszystkich trzech wariantach, z uwagi na wysokie koszty społeczne, gospodarcze i środowiskowe. Rozważana lokalizacja linii kolejowej zakłóciłaby rozwój gminy oparty w dużym stopniu o funkcje osadnicze oraz spowodowałaby zaburzenie jej spójności. Dla wielu mieszkańców gminy i gmin sąsiednich realizacja tej inwestycji oznaczałaby wywłaszczenie z ich nieruchomości mieszkalnych. Wobec takich rozwiązań wyrażamy zdecydowany sprzeciw.

Odsłon: 644

Czytaj całość

 
Mammobus w Fabiankach Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.03.2020 r.
     Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. W ramach Programu może się Pani przebadać co 2 lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, przysługuje Pani 10 badań. Mammografię można będzie wykonać w dniu 16.03.2020 r. Mammobus będzie  usytuowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Fabiankach.

Odsłon: 404

Czytaj całość

 
Rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.03.2020 r.
prawo.jpg     Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie nr 1/2020 z dnia 13.02.2020 r. w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego i żnińskiego - pobierz

Odsłon: 377
 
Lista zalecanych odmian dla województwa kujawsko-pomorskiego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 03.03.2020 r.
info.png      Publikujemy aktualne Listy Odmian Zalecanych (LOZ) zbóż jarych i ozimych oraz rzepaku ozimego oraz jarego, ziemniaków, grochu i łubinów dla województwa kujawsko-pomorskiego na rok 2020. Wykorzystanie rekomendowanych odmian przyczyni się z pewnością do znaczącego ograniczenia strat w uprawach, powodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne jakie często mają miejsce na terenie naszego województwa. Lista odmian do pobrania tutaj.

Odsłon: 356
 
Informacja Wójta Gminy dot. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 02.03.2020 r.
mapa_cpk.jpg      W związku z ukazaniem się informacji o pracach nad tworzeniem Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Rządowej Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego i Programu Kolejowego obejmującego przebieg korytarzy kolejowych, w tym  obejmującego m.in. teren Gminy Fabianki, Wójt Gminy Fabianki informuje wszystkich mieszkańców, że do dnia 02.03.2020 r. nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji w powyższej sprawie.

Odsłon: 2092

Czytaj całość

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 946
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 309
Wizyt dzisiaj: 154
Wszystkich wizyt: 930700
Archiwum