Strona główna
Palący problem - skutki wypalania traw Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 30.03.2017 r.

uwaga.png     Rokrocznie wraz z początkiem wiosny zauważalnie wzrasta liczba pożarów spowodowanych wypalaniem łąk i nieużytków. Technika ta, stosowana w prymitywnych kulturach rolniczych w dalszym ciągu niestety znajduje zwolenników.

WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE, BEZCELOWE, BARBARZYŃSKIE i NIEZGODNE Z PRAWEM!


Odsłon: 178

Czytaj całość

 
Zaproszenie na spotkanie w sprawie mieszkań czynszowych Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 30.03.2017 r.
info.png      Wójt Gminy Fabianki zaprasza mieszkańców zainteresowanych pozyskaniem mieszkania czynszowego na spotkanie, które odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2017 r. o godz. 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Fabianki w ramach programu społecznego budownictwa czynszowego, który ma na celu poprawienie dostępności do mieszkań dla rodzin oraz młodych rozpoczynających aktywność zawodową. Zaproszenie adresowane jest do osób, których nie stać na zakup własnego lokum ani na wynajem go na warunkach komercyjnych, a zarazem osoby te mają na tyle wysokie dochody, że nie kwalifikują się do przyznania mieszkania socjalnego czy komunalnego.

Odsłon: 167
 
Oddaj krew - Uratuj życie Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 27.03.2017 r.
     W dniu 2 kwietnia 2017 r. po raz kolejny odbędzie się zbiórka krwi w naszej gminie. Ambulans do poboru krwi podstawiony będzie w godz. 9.00 do 15.00 przy kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji. Honorowe krwiodawstwo jest wybitnie szlachetnym i bezinteresownym darem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Krew jest najbardziej poszukiwanym przez szpitale środkiem medycznym, którego nie można niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować. Zawsze jest jej za mało! Należy pamiętać, że osoby chcące oddać krew muszą okazać się dokumentem potwierdzającym tożsamość (np. dowód osobisty).

Odsłon: 170
 
Jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 24.03.2017 r.
    W dniu 21 marca 2017 r. Państwo Regina i Edmund Wasielewscy ze Starego Witoszyna świętowali jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego czyli Żelazne Gody. Jubilanci wychowali trzech synów doczekali sie siedmioro wnucząt oraz ośmioro prawnucząt. Pan Edmund oprócz pracy w gospodarstwie rolnym przez długie lata pełnił różne funkcje społeczne jako radny członek Komisji, Sołtys i przewodniczący rady sołeckiej. Małżonka Pani Regina Wasielewska oprócz codziennych obowiązków i pracy w gospodarstwie wspierała męża. Z okazji tak doniosłej uroczystości Wójt Gminy Fabianki Zbigniew Słomski oraz Kierownik USC Irena Cackowska założyli Jubilatom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia oraz życzenia następnych pogodnych lat w jak najlepszym zdrowiu, zadowoleniu, pomyślności i kolejnych pięknych jubileuszy.

Odsłon: 157
 
XXIII sesja Rady Gminy Fabianki w VII kadencji Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 24.03.2017 r.
tbl_rada.gif       Na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446, poz. 1579, poz. 1948) Przewodniczący Rady Gminy Fabianki zwołuje XXIII sesję Rady Gminy Fabianki w VII kadencji, która odbędzie się w Urzędzie Gminy Fabianki dnia 31 marca 2017 r. o godz. 16.00 z proponowanym porządkiem obrad:

Odsłon: 203

Czytaj całość

 
Mama może wszystko Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 21.03.2017 r.
          logo_pife_2014_2020.jpgLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne "Mama może wszystko!", na którym przedstawione zostaną możliwości i warunki wsparcia ze środków unijnych na żłobki lub nianie, a także inne działania wspomagające w powrocie na rynek pracy.
Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2017 we Włocławku, godz. 10-14, Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Żabia 12a.

Odsłon: 260

Czytaj całość

 
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Dobrzyńskiej Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 21.03.2017 r.
roboty_drogowe.gif     W związku z rozpoczęciem realizacji inwestycji pn. "Rozbudowa drogi powiatowej nr 2905C Szpetal Górny - Kulin (ul. Dobrzyńska)" informujemy, że z dniem 28 marca 2017 r.  zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na ulicy Dobrzyńskiej na odcinku od Szpetala Górnego do Kulina. 

Odsłon: 239

Czytaj całość

 
Mammobus w Fabiankach Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 20.03.2017 r.
     Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. W ramach Programu może się Pani przebadać co 2 lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, przysługuje Pani 10 badań. Mammografię można będzie wykonać w dniu 30.03.2017 r.. Mammobus będzie  usytuowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Fabiankach.

Odsłon: 312

Czytaj całość

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 482
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Poradnik Interesanta
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Kontakt
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 156
Wizyt dzisiaj: 209
Wszystkich wizyt: 573930
Archiwum