Strona główna
INFORMACJA

      W związku z rozpoczęciem prac budowlanych związanych z rozbudową budynku Urzędu Gminy w Fabiankach i montażem klatki schodowej z windą, informujemy o występujących utrudnieniach. Od dnia 1 lutego 2021 r. wjazd i parking przy Urzędzie Gminy zostaje wyłączony z ruchu dla osób odwiedzających Urząd. Prosimy o korzystanie z parkingu znajdującego się przy drodze krajowej naprzeciw budynku Biblioteki i Poczty. Wejście do Urzędu Gminy będzie utworzone od tylnej strony budynku. Prosimy także o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie i załatwianie spraw drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztową. Tylko w sprawach trudnych i wymagających osobistego stawiennictwa sprawy będą załatwiane na miejscu przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Planowany termin zakończenia prac - 30 września 2021 r.

Za utrudnienia przepraszamy

komunikat.jpg
Od 29 listopada do 31 grudnia Urząd Gminy
będzie pracował w godzinach od 7.30 do 14.00, wtorek 7.30 - 15.00, piątek 7.30 - 14.00.
Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów.
Konkurs Prezesa GUS Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 13.11.2020 r.
baner_konkurs_psr2020_m.jpg

Odsłon: 512
 
Cel ogólny 1 LSR Wspieranie przedsiębiorczości oraz podniesienie kompetencji i aktywności zawodowej Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 13.11.2020 r.

 

baner_fepr_rp_wkp_efrr.png

 

 Stowarzyszenie LGD Dorzecza Zgłowiączki  w ramach realizowanej LSR i jej celu ogólnego I - Wspieranie przedsiębiorczości oraz podniesienie kompetencji i aktywności zawodowej społeczności objętej  LSR  od dnia 9 listopada  do dnia 4 grudnia 2020 prowadzi nabór wniosków o powierzenie grantu na Wsparcie inwestycyjne mikro i małych przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 7: Rozwój  lokalny kierowany przez społeczność.

Granty będą udzielane na wsparcie inwestycyjne mikro i małych przedsiębiorstw realizowane jako inwestycje poprawiające konkurencyjność przedsiębiorstwa, związane z unowocześnieniem sposobu działania jak i oferty poprzez:
1. Rozbudowę przedsiębiorstwa poprzez zakup środków trwałych - zwiększenie możliwości produkcyjnych, a więc zwiększenie liczby produktów możliwych do wyprodukowania/usług możliwych do świadczenia w jednostce czasu,
2. Rozszerzenie zakresu działania przedsiębiorstwa- zróżnicowanie/dywersyfikacja produkcji lub świadczenia usług przedsiębiorstwa będzie związane z wprowadzeniem nowego produktu/usługi, która może mieć inne, nowe przeznaczenie od dotychczasowych produktów/usług. Ten aspekt dotyczy wszelkiego rodzaju rozszerzania oferty przedsiębiorstwa. Przy dywersyfikacji produkcji/świadczenia usług dotychczasowa produkcja/świadczenie usług musi zostać utrzymane (tj. nie jest dywersyfikacją zmiana produkowanych produktów/świadczenia dotychczasowych usług).
3. Działania mające na celu dokonywanie zasadniczych zmian produkcji bądź procesu produkcyjnego, prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług- działania te będą powiązane z wprowadzaniem ulepszeń do istniejących technologii produkcji lub wprowadzaniem nowych technologii.

czytaj więcej...


Odsłon: 301
 
Spotkanie informacyjne - Powszechny Spis Rolny 2020 - Obowiązek każdego rolnika! Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 09.11.2020 r.
        Do końca spisu pozostało zaledwie 21 dni. W województwie kujawsko-pomorskim do spisania mamy jeszcze blisko 18 tysięcy gospodarstw. Do tej pory spisało się nieco powyżej 70%. Dlatego, żeby pomóc rolnikom, którzy jeszcze się nie spisali, organizujemy spotkanie informacyjne z użyciem platformy MS TEAMS. Spotkanie odbędzie się 12 listopada o godz. 10. Potrwa 60 minut. Żeby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link: Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams.

Odsłon: 494
 
Chryzantemy - pomoc dla sprzedawców i ogrodników Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 05.11.2020 r.
info.png
    Posiadacze chryzantem, ogrodnicy oraz sprzedawcy, mogą uzyskać pomoc za niesprzedane kwiaty, w związku z zamknięciem cmentarzy, składając wniosek do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włocławku, ul. Ogniowa 7A, do 6 listopada br. 

Odsłon: 552

Czytaj całość

 
PSR2020 - obowiązek spisowy Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 04.11.2020 r.
baner_obowiazek_psr2020.jpg

Odsłon: 510
 
Obowiązek szczepienia psów Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 28.10.2020 r.
logo_piw.jpg     Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włocławku przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, o którym mowa w art. 56 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2020 r. poz. 1421). Psy powyżej 3 miesiąca życia, na obszarze całego kraju podlegają obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu przeciwko wściekliźnie. Posiadacze psów są zobowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Kto uchyla się od obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie podlega karze grzywny.

Odsłon: 335
 
Spis rolny - ściągawka dla rolników Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 27.10.2020 r.
logo_psr_2020.png     Powszechny Spis Rolny trwa od 1 września 2020 roku i potrwa do 30 listopada 2020 roku. Na terenie naszej gminy mamy 488 gospodarstw, które mają obowiązek dokonać spisu. Na dzień 25.10.2020 r. tego obowiązku dopełniło jedynie 157 gospodarstw, co stanowi prawie 32%.  Aby ułatwić Państwu dokonanie samospisu udostępniamy małą ściągę, czyli jakie dane warto wcześniej przygotować, aby spis przebiegł sprawnie i zajął jak najmniej czasu.

Link: https://spisrolny.gov.pl/images/pliki/sciagawka_dla_rolnikow.pdf

Formularz samospisu dostępny na stronie www.spisrolny.gov.pl

Proszę pamiętać, że rachmistrz dzwoni z numeru (22) 279 99 99 lub (22) 666 66 62

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.


Odsłon: 574

Czytaj całość

 
Informacja dla hodowców drobiu Utwórz PDF Drukuj
Dodano: 27.10.2020 r.
logo_piw.jpg     W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa, w szczególności:

Odsłon: 1367

Czytaj całość

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 1046
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 253
Wizyt dzisiaj: 299
Wszystkich wizyt: 1055368
Archiwum