Strona główna
 
Nadal można składać wnioski o premie dla młodych rolników Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 08.09.2015 r.
logo_arimr.jpg     Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła termin naboru wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom. Pierwotnie nabór miał trwać do 2 września br., jednak został przedłużony do 16 września 2015 r. Młodzi rolnicy mogą więc nadal składać wnioski do biur powiatowych Agencji, właściwych ze względu na miejsce położenia gospodarstwa. Dla rolników z Gminy Fabianki będzie to Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włocławku przy ul. Ogniowej 7A, tel. (54) 232-14-95. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje o naborze.

O premię z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w wysokości 100.000 zł może ubiegać się osoba, która:
• ma nie więcej niż 40 lat,
• posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe do prowadzenia gospodarstwa rolnego, albo w ciągu trzech lata uzupełni wykształcenie,
• po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem, co oznacza, że do dnia złożenia wniosku nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący,
• stała się właścicielem lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem.

Gospodarstwo rolne powinno posiadać powierzchnię gruntów rolnych co najmniej równą średniej krajowej, a w województwach o średniej niższej niż krajowa - średniej wojewódzkiej i nie większą niż 300 hektarów. Przynajmniej 70% minimalnej wielkości powinno stanowić przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub samorządu terytorialnego. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa nie może być mniejsza niż 13.000 Euro i przekraczać 150.000 Euro.


Odsłon: 1732
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 462
Wizyt dzisiaj: 216
Wszystkich wizyt: 894822
Archiwum