Strona główna
 
Mammobus w Fabiankach Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 01.09.2015 r.
     Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, po 50 roku życia, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. W ramach Programu może się Pani przebadać co 2 lata, a więc w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania, przysługuje Pani 10 badań. Mammografię można będzie wykonać w dniu 18.09.2015 r. Mammobus będzie  usytuowany na parkingu przy Urzędzie Gminy w Fabiankach.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badanie przysługuje kobietom w wieku 50 – 69 lat (liczy się rocznik, a  nie miesiąc urodzenia). Panie w wieku 40-49 oraz 70-75 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Funduszy Norweskich. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja i skierowanie lekarskie.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Rejestracja czynna pn.-pt.: 8.00-20.00, sob.-nd.: 9.00-18.00 pod nr tel. (58) 666-24-44 lub online www.mammo.pl. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu jak najbardziej skutecznej diagnozy.


Odsłon: 1488
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 321
Wizyt dzisiaj: 12
Wszystkich wizyt: 785782
Archiwum