Strona główna
 
Wygraliśmy Pracownię Orange Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 14.08.2015 r.

       W Szkole Podstawowej w Cypriance powstanie multimedialna Pracownia Orange. Wniosek złożony przez Gminę Fabianki w ramach ogólnopolskiego konkursu odbywającego się pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji przeszedł pozytywną ocenę Fundacji Orange i wraz z 50. innymi projektami dostał się do finału, w którym o lokalizacji pracowni decydowało głosowanie internautów. Na pracownię w Cypriance oddano ponad 57 tys. głosów.

 

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie projektu oraz oddawali głosy na pracownię w Cypriance. Cieszymy się z tego sukcesu tym bardziej, że rywalizacja w tegorocznej edycji konkursu była bardzo zacięta – mówi Zbigniew Słomski, Wójt Gminy Fabianki

    Do Fundacji Orange wpłynęło ponad tysiąc wniosków z całej Polski. Gmina Fabianki znalazła się wśród 50. finalistów, których projekty został poddane pod głosowanie internetowe. Ostatecznie Pracownie Orange powstaną w 26. miejscowościach, w tym w Cypriance. Będzie to jedna z dwóch pracowni utworzonych w województwie kujawsko-pomorskim. To nie pierwszy tego typu sukces Gminy Fabianki w tym roku.
 
– Wiosną w ogólnopolskim konkursie PZU Trasy Zdrowia wygraliśmy dla gminy trasę zdrowia nad Jeziorem Chełmica. Wkrótce nastąpi jej oficjalne otwarcie – dodaje Wójt.
 
Pracownia Orange w Cypriance zostanie wyposażona w zestawy komputerowe z bezpłatnym 2-letnim dostępem do Internetu, drukarki, telewizor panoramiczny, konsole do gier komputerowych, meble, itp. W świetlicy Orange będą odbywały się bezpłatne zajęcia edukacyjne i zabawowe dla dzieci i młodzieży, kursy i doradztwo dla dorosłych i wiele innych ciekawych wydarzeń integrujących społeczność Gminy Fabianki.

Odsłon: 1423
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 348
Wizyt dzisiaj: 144
Wszystkich wizyt: 785593
Archiwum