Premie dla młodych rolników w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020  ważna informacja Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 20.04.2015 r.
logo_prow-1.jpg       W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 realizowane będzie działanie pn. „Premie dla młodych rolników”. W jego ramach rolnicy do 40 roku życia, którzy przejmą gospodarstwo rolne (minimum 1 ha użytków rolnych) będą mogli otrzymać pomoc w formie premii do 100.000 zł na modernizację i rozwój tego gospodarstwa. Jednym z istotnych warunków uzyskania pomocy jest wymóg, aby rolnik rozpoczął prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący nie wcześniej niż w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Oznacza to, że do dnia złożenia wniosku osoby planujące ubieganie się o przyznanie premii dla młodych rolników nie mogą:
• zgłosić zwierząt gospodarskich do rejestru w celu prowadzenia działalności rolniczej,
• wystąpić o płatności bezpośrednie,
• wystąpić o pomoc finansową dla rolników w ramach programów UE lub pomocy krajowej,
• prowadzić działu specjalnego produkcji rolnej. Od osób starających się o premię dla młodych rolników będzie wymagane posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych lub zobowiązanie się do uzupełnienia wykształcenia w ciągu 3 lat od otrzymania pomocy. Obecnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje projekt rozporządzenia, które określi szczegółowe warunki i tryb uzyskiwania premii dla młodych rolników ze środków PROW 2014-2020.

Odsłon: 1868
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement