Strona główna
Wnioski o dodatek węglowy Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 18.08.2022 r.
cash.jpg     Można już składać wnioski o dodatek węglowy. To 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe dla osób, dla których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel. Wnioski o dodatek węglowy przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fabiankach - parter, pokój Nr 6.


Wnioski można składać:

  • w poniedziałek, środę, czwartek  w godzinach od 7.30 – 15.30
  • we wtorek w godzinach 7.30 – 17.00
  • w piątek w godz. 7.30 – 14.00

Wnioski można również składać za pomocą poczty elektronicznej oraz online przez platformę e-PUAP. Aby móc to zrobić należy posiadać profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny.


Jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy?

Wniosek do pobrania TUTAJ.

We wniosku należy podać dane wnioskodawcy m.in. imię, nazwisko, PESEL, numer dowodu osobistego, miejsce zamieszkania. Najważniejsze dane, które muszą znaleźć się we wniosku to informacja o źródle ogrzewania na paliwo stałe. We wniosku o dodatek węglowy należy także wskazać numer rachunku bankowego, na który mają zostać przekazane pieniądze.

We wniosku należy również wpisać dane (imię, nazwisko, PESEL, dokument) wszystkich osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego.

Wnioski o dodatek węglowy – do kiedy można składać wnioski?
Wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada 2022 r.

Dodatek węglowy – kiedy będą wypłacane pieniądze
Pieniądze będą wypłacone w ciągu 30 dni od złożenia kompletnego wniosku.

Dodatek węglowy – dla kogo dopłaty
Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Warunkiem koniecznym do uzyskania dopłaty jest to, aby urządzenia te były zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Główne źródło ogrzewania musi też być wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Dodatek węglowy nie jest wypłacany gospodarstwom domowym podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dodatek przysługuje, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Dodatek węglowy - procedura przyznania
- Przyznanie przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta dodatku węglowego nie wymaga wydania decyzji. Odmowa przyznania dodatku węglowego, uchylenie oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego dodatku węglowego wymagają wydania decyzji.

- Wójt, burmistrz albo prezydent miasta przesyła wnioskodawcy informację o przyznaniu dodatku węglowego na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej, o ile wnioskodawca wskazał adres poczty elektronicznej we wniosku o wypłatę dodatku węglowego. W przypadku gdy wnioskodawca nie wskazał adresu poczty elektronicznej we wniosku o wypłatę dodatku węglowego, wójt, burmistrz albo prezydent miasta, odbierając ten wniosek od wnioskodawcy, informuje go o możliwości osobistego odebrania od tego organu informacji o przyznaniu dodatku węglowego.

- Nieodebranie informacji o przyznaniu dodatku węglowego nie wstrzymuje wypłaty tego dodatku.

Masz pytania o dodatek węglowy - zadzwoń pod numer (54) 231-78-06

Więcej informacji o dodatku węglowym na stronie: https://www.gov.pl

Informacje o Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-deklaracje-do-centralnej-ewidencji-emisyjnosci-budynkow-ceeb


Odsłon: 833
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 479
Wizyt dzisiaj: 26
Wszystkich wizyt: 1153669
Archiwum