Strona główna arrow Informacje dla rolników
Spis rolny: obowiązkowa forma spisu - samospis internetowy Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 13.10.2020 r.
baner_rachmistrz_nie_zapuka.png     Wojewódzkie Biuro Spisowe przypomina, że obowiązkową formą spisu rolnego jest samospis internetowy. Treść art. 8a ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728 oraz z 2020 r. poz. 1486), który reguluje wprost powyższą kwestię:
Art. 8a. 1. Użytkownik gospodarstwa rolnego jest obowiązany przeprowadzić samospis internetowy.
2. Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.
 
Pozostałe formy jakie określa ustawa (metoda kontaktu telefonicznego bądź bezpośredniego) są metodami uzupełniającymi, a ich skala zależeć będzie w głównej mierze od sytuacji pandemicznej w kraju. W naszej Gminie spis zakończyło do chwili obecnej tylko 77 gospodarstw indywidualnych, co stanowi niespełna 16% wszystkich uprawnionych. 

Odsłon: 751
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement