Strona główna arrow Informacje dla rolników
Spis rolny - ściągawka dla rolników Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 27.10.2020 r.
logo_psr_2020.png     Powszechny Spis Rolny trwa od 1 września 2020 roku i potrwa do 30 listopada 2020 roku. Na terenie naszej gminy mamy 488 gospodarstw, które mają obowiązek dokonać spisu. Na dzień 25.10.2020 r. tego obowiązku dopełniło jedynie 157 gospodarstw, co stanowi prawie 32%.  Aby ułatwić Państwu dokonanie samospisu udostępniamy małą ściągę, czyli jakie dane warto wcześniej przygotować, aby spis przebiegł sprawnie i zajął jak najmniej czasu.

Link: https://spisrolny.gov.pl/images/pliki/sciagawka_dla_rolnikow.pdf

Formularz samospisu dostępny na stronie www.spisrolny.gov.pl

Proszę pamiętać, że rachmistrz dzwoni z numeru (22) 279 99 99 lub (22) 666 66 62

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.

Spisu należy dokonać dla każdego numeru gospodarstwa. Nie odkładajmy spisu na później, ponieważ w skali całego kraju, jest to ogromne przedsięwzięcie i bardzo duże wyzwanie dla każdej z gmin.

Za niedopełnienie obowiązku udziału w spisie rolnym grożą sankcje karne zawarte w ustawie o spisie rolnym tj.:
1) art. 56.1.: „Kto wbrew obowiązkowi przekazuje dane statystyczne niezgodne ze stanem faktycznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie.

2) art. 57. Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie.

3) art. 58. Kto wbrew obowiązkowi przekazuje dane statystyczne po upływie oznaczonego terminu, podlega karze grzywny” - orzekanie następuje na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5.000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej. Wymierzając grzywnę, bierze się pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste i rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe.


Odsłon: 851
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement