Strona główna
 
Nowa pomoc dla firm średnich Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Waldemar Marciniak   
Dodano: 12.06.2020 r.
logo_pife_2014_2020.jpg
  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku udziela informacji osobom poszukującym możliwości wsparcia na szkolenia, otwarcie własnej działalności gospodarczej, firmom poszukującym kapitału na rozwój oraz wsparciem w związku z wystąpieniem epidemii Covid-19 finansowanym z Funduszy Europejskich.
 
Informacji udzielamy telefonicznie pod numerami 54 235 67 21, 54 235 67 12 lub e-mailowo Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

Już od 15 czerwca 2020 r. rozpocznie się nabór wniosków w ramach projektu Dotacje na kapitał obrotowy w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój. Celem naboru jest pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej. 

 

O wsparcie mogą ubiegać się firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników i mniej niż 250 oraz spełniające pozostałe warunki zakwalifikowania do kategorii firm średnich. Wsparcie może być udzielone na okres od 1 do 3 miesięcy wg. ustalonych w konkursie stawek jednostkowych. Wysokość stawki jednostkowej wsparcia zależna jest od liczby zatrudnionych pracowników np. firma zatrudniająca 60 pracowników maksymalnie może uzyskać dotację w kwocie 226 914,12 zł. Wydatkami kwalifikowalnymi w ramach wsparcia są koszty związane z finansowaniem kapitału obrotowego i funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

Nabór wniosków potrwa do 31 lipca 2020 r. Jednak istotny będzie termin złożenia wniosku ponieważ termin naboru ulegnie skróceniu, gdy kwota dofinansowania wniosków złożonych przekroczy 100% alokacji w konkursie.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Firmy zatrudniające mniej niż 50 pracowników będą mogły korzystać ze wsparcia w ramach finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego projekcie pt. Fundusz wsparcia inwestycyjnego Covid-19.

 

Drugi nabór wniosków przewidywany jest jeszcze w tym miesiącu. Dostępne są również finansowane z Funduszy Europejskich pożyczki płynnościowe Covid-19 oraz inwestycyjne udzielane na bardzo korzystnych warunkach.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia lub planujesz inwestycje skontaktuj się z nami. Uzyskasz rzetelną informację o zasadach dofinansowania i podmiotach udzielających wsparcia!


Odsłon: 150
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 462
Wizyt dzisiaj: 117
Wszystkich wizyt: 894723
Archiwum