Strona główna
INFORMACJA

      W związku z rozpoczęciem prac budowlanych związanych z rozbudową budynku Urzędu Gminy w Fabiankach i montażem klatki schodowej z windą, informujemy o występujących utrudnieniach. Od dnia 1 lutego 2021 r. wjazd i parking przy Urzędzie Gminy zostaje wyłączony z ruchu dla osób odwiedzających Urząd. Prosimy o korzystanie z parkingu znajdującego się przy drodze krajowej naprzeciw budynku Biblioteki i Poczty. Wejście do Urzędu Gminy będzie utworzone od tylnej strony budynku. Prosimy także o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie i załatwianie spraw drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztową. Tylko w sprawach trudnych i wymagających osobistego stawiennictwa sprawy będą załatwiane na miejscu przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Planowany termin zakończenia prac - 30 września 2021 r.

Za utrudnienia przepraszamy

komunikat.jpg
Od 1 do 30 kwietnia Urząd Gminy
będzie pracował w godzinach od 7.30 do 14.00.
Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów.
Fundusze Europejskie w czasie epidemii Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 07.05.2020 r.

logo_pife_2014_2020.jpgPożyczki płynnościowe POIR – bez oprocentowania

Mikro, małe i średnie firmy, które tracą płynność finansową albo są nią zagrożone w związku z panującą epidemią, mogą już korzystać z pomocy finansowej w ramach preferencyjnych pożyczek finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jeśli firma nie ma środków na opłacenie zaległych faktur, kosztów użytkowania infrastruktury, opłacenie ZUS, zakup półproduktów albo na wynagrodzenia, pożyczka może być ratunkiem dla jej istnienia. Pożyczki są nieoprocentowane i mogą być spłacane w ciągu 6 lat. Ich wartość może stanowić 25% łącznego obrotu firmy albo dwukrotność rocznej kwoty wynagrodzeń wypłacanych przez przedsiębiorcę. Z nieoprocentowanej pożyczki mogą korzystać również firmy jednoosobowe.  

Pożyczek udziela Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka”.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.screp.pl/pozyczka-plynnosciowa-poir/


Innovation Coach
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój wspiera firmy w opracowaniu i  wdrożeniu nowych innowacyjnych produktów, usług i technologii. Jeśli nie masz doświadczenia a chciałbyś skorzystać z programu skorzystaj z projektu Innowation Coach. Jest całkowicie bezpłatny. W ramach projektu specjalista z branży przeprowadzi indywidualnie analizę potencjału firmy i otoczenia i wskaże możliwości rozwoju innowacji w firmie. Jak uzyskać pomoc dowiedz się na webinarium w dniach 12-14.05.2019.
https://www.innovationcoach.pl/wydarzenie/32-dzien-informacyjny-innovation-coach-12-14-maja-2020-r-webinar

Pożyczki obrotowe i inwestycyjne  dla firm udziela Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. https://kpfp.org.pl/pozyczki-dla-twojej-firmy/
 
Firmy, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z Covid w ramach pożyczek obrotowych mogą skorzystać z dłuższych terminów spłaty oraz odroczenia spłat rat kapitałowych i odsetkowych.
W przygotowaniu jest konkurs na mikrodotacje w ramach działania 1.6.2 Dotacje dla innowacyjnych MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcie to wyniesie do 30 000 na przystosowanie firm do pracy w warunkach epidemii /przebranżowienie  lub do 60 000 zł, gdy w ramach projektu powstanie dodatkowe miejsce pracy. Warunkiem będzie utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Będą też środki na urządzenia filtrujące powietrze dla punktów handlu detalicznego np. sklepów osiedlowych, piekarni itp. Konkurs ma się odbyć jeszcze w tym półroczu.
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich skontaktuj się z nami telefonicznie (54) 235-67-12, (54) 235-67-21 lub mailowo: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Odsłon: 411
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Policja
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 320
Wizyt dzisiaj: 95
Wszystkich wizyt: 987479
Archiwum