Strona główna arrow Informacje dla rolników
Szacowanie strat spowodowanych wystąpieniem suszy Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 24.07.2019 r.
info.png     Wójt Gminy Fabianki informuje o wystąpieniu do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o powołanie komisji do szacowania strat powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (susza) na terenie gminy Fabianki. Wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych należy składać w Urzędzie Gminy Fabianki, pok. 12, I piętro w godzinach urzędowania. Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Fabianki (pok. 12, I piętro) oraz na stronie internetowej www.fabianki.pl.
     
      W zgłoszeniu należy podać wszystkie uprawy występujące gospodarstwie rolnym, niezależnie od stopnia zniszczenia, aby ogólny areał zasiewu był zgodny z wnioskiem złożonym do ARiMR o dopłaty w 2019 roku.  Do wniosku o oszacowanie strat należy dołączyć kserokopię aktualnego wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego. Ponadto rolnicy posiadający hodowlę muszą wpisać ilość sprzedanych zwierząt z 3 ostatnich lat.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji.

     Jednocześnie informuję, iż zgodnie z systemem monitoringu suszy rolniczej, prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, na dzień dzisiejszy (23.07.2019 r.) raportach dla gminy Fabianki wskazano wystąpienie suszy w uprawach, położonych na glebach bardzo lekkich – I kategoria, obejmujących uprawy: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, rośliny strączkowe oraz na glebach lekkich – II kategoria, obejmujących krzewy owocowe.

Bieżące raporty publikowane są na stronie internetowej: http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/0418072
 

Odsłon: 1008
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement