Strona główna
 
Przebudowa trzech dróg gminnych z dofinansowaniem Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Waldemar Marciniak   
Dodano: 02.07.2019 r.
   
fogr_umowa.jpg
   Kolejne trzy drogi gminne zostaną przebudowane dzięki pozyskanym dotacjom. Będą to drogi w Chełmicy Dużej, Wilczeńcu Fabiańskim i Chełmicy Małej. Łącznie na ich modernizację Gmina Fabianki pozyskała ponad 600 tys. zł. Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane w 2019 r.

Zadanie "Przebudowa drogi gminnej nr 190209C w miejscowości Chełmica Duża" obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni na długości 1 km, obustronną przebudowę poboczy gruntowych, przebudowę dwóch przystanków komunikacyjnych z peronem, przebudowę skrzyżowań (z drogą gminną nr 190210C oraz drogą powiatową nr 2737C), wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych z aktywnym oznakowaniem oraz wykonanie chodnika z kostki brukowej betonowej. Wartość robót to prawie 600 tys. zł, z czego połowa zostanie sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.
 
"Przebudowa drogi gminnej nr 190221C w miejscowości Wilczeniec Fabiański" to inwestycja o wartości 360 tys. zł współfinansowana na poziomie 63,63% z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kilometrowy odcinej drogi od Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wilczeńcu Fabiańskim do skrzyżowania z drogą gminną nr 190219C zostanie zmodernizowany, co przyczyni sie do poprawy parametrów technicznych i eksploatacyjnych drogi oraz zwiększenia bezpieczeństwa jej użytkowników.
 
W Chełmicy Małej na odcinku pół kilometra drogi dojazdowej do gruntów rolnych na istniejącej nawierzchni gruntowej zostanie położona nawierzchnia bitumiczna. Wartość zadania "Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Chełmica Mała, dz. nr 55/2 i 65/2" to ok. 200 tys. zł. Na jego realizację Gmina Fabianki otrzymała 81 000 zł z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 
 
Gmina Fabianki przeznaczy ponadto 335 tys. zł z budżetu gminy oraz funduszu sołeckiego na modernizację i remonty kolejnych dróg na obszarze gminy. Powstaną też nowe chodniki przy drogach gminnych i powiatowych oraz przy drodze wojewódzkiej.

Odsłon: 467
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 348
Wizyt dzisiaj: 137
Wszystkich wizyt: 785586
Archiwum