Strona główna
 
Bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko pneumokokom dla osób dorosłych 65+ Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 04.09.2019 r.
plakat_pneumokoki_dorosli_2019.jpg     Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozstrzygnął konkursy ofert na wybór w 2019 roku realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” w zakresie przeprowadzania szczepień ochronnych (uchwała Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr 16/660/19 z dnia 24 kwietnia 2019 r.) oraz w zakresie koordynacji programu (uchwała Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr 16/662/19 z dnia 24 kwietnia 2019 r.).

Koordynatorem programu został:
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. T. Browicza w Bydgoszczy, ul. Św. Floriana 12, 85-030 Bydgoszcz - dr n. med. Krzysztof Gierlotka tel. 602-224-446, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Więcej informacji na stronie www.program.wsoz.pl/

Koordynatorem gminnym jest Inspektor ds. OZK Pan Andrzej Dukat (54) 252-72-33, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Celem programu jest zmniejszenie liczby infekcji (zapadalności na zakażenia pneumokokowe) i powikłań po zakażeniu pneumokokowym wśród osób po 65 r.ż.
Przedmiotem programu jest zczepienie osób dorosłych po 65 r.ż. przeciwko pneumokokom z użyciem szczepionki skoniugowanej 13-walentnej.
Adresatami programu są osoby w wieku powyżej 65 r.ż., które nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i znajdują się w grupie ryzyka - osoby leczone z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i dychawicy oskrzelowej, zameldowane na terenie Gminy Fabianki, które wyraziły wolę jego realizacji.
Nabór osób do szczepień przeprowadza wybrany w drodze konkursu ofert realizator Programu we współpracy z gminą Fabianki. Łączna liczba osób planowana do objęcia programem – 50.

Realizatorem programu na terenie Gminy Fabianki jest:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDYK” M.G. Dąbrowska
Fabianki 87B
87-811 Fabianki
tel. (54) 252-61-11


Odsłon: 1183
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Deklaracja dostępności
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 342
Wizyt dzisiaj: 57
Wszystkich wizyt: 882539
Archiwum