Strona główna
 
Co to jest e-dowód ? Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 19.02.2019 r.
baner_e-dowod.jpg   E-dowód to wspólny projekt MSWiA oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Będzie zewnętrznie podobny do obecnego, wewnątrz będzie jednak znajdował się chip. W jego pamięci znajdą się m.in. dane identyfikacyjne umieszczone w warstwie graficznej, w tym zdjęcie biometryczne.

E-dowód działa bezstykowo, co oznacza, że użycie warstwy elektronicznej dowodu odbywać się będzie przez włożenie lub przyłożenie dokumentu do specjalnego czytnika i wpisanie kodu PIN. Sposób użycia e-dowodu będzie zatem wyglądał podobnie, jak transakcja dokonywana za pomocą karty płatniczej.

Nie zmienią się dotychczasowe funkcje dowodu osobistego. Nadal będzie potwierdzał tożsamość i obywatelstwo oraz uprawniał do przekraczania granic niektórych państw. Dla podróżujących e-dowód będzie dodatkowo posiadał szczególnie ważną cechę, ponieważ stanie się dokumentem podróży zgodnym z wymogami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Zawarcie w nim aplikacji ICAO (dokument podróży z cechą biometryczną „zdjęcie twarzy”) powinno zapewnić szybszą niż dotychczas odprawę na lotniskach.

Nowy dowód ma ponadto służyć do uwierzytelnienia w e-usługach administracji publicznej oraz do podpisywania dokumentów elektronicznych - podpis ten będzie tak samo ważny, jak  podpis dokonany własnoręcznie.

 ulotka_dot_e-dowodu_w_postaci_elektronicznej-1.jpg  ulotka_dot_e-dowodu_w_postaci_elektronicznej-2.jpg

 


Odsłon: 233
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Kontakt
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
termometr.jpg
  Od godz. 13:00 dnia 10.06.2019 r. do godz. 21:00 dnia 12.06.2019 r. obowiązuje II stopień zagrożenia upałami. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
 
Poniżej zamieszczamy zalecenia, jak zachowywać sie w trakcie upałów.
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 354
Wizyt dzisiaj: 270
Wszystkich wizyt: 744596
Archiwum