Strona główna
 
Pomaganie jest dziecinnie proste! Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 16.01.2019 r.
logo_wosp_27.jpg     27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dla naszego Sztabu już trzeci finał. W tym roku graliśmy dla Małych dzieci i bez focha! Kwestowało z nami 30 wolontariuszy. Mieliśmy też rozstawionych 11 puszek stacjonarnych umiejscowionych w różnych punktach. Między innymi w przedszkolach, sklepach, zakładach pracy, a także urzędach.
   Swoją zbiórkę rozpoczęliśmy w dniu 3 stycznia 2019 r. kiermaszem różności, który odbył się w Szkole Podstawowej w Świątkowiźnie. Następnie dnia 4 stycznia 2019 r. zorganizowaliśmy wspólnie z Gminnym Klubem Sportowym Fabianki i Szkołą Podstawową w Cypriance „Turniej Piłki Nożnej” dla najmłodszych zawodników. 5 stycznia 2019 r. mogliśmy sprawdzić swoją formę z Alicją Szafrańska, która poprowadziła w Szkole Podstawowej w Szpetalu Górnym zajęcia fitness. W dniu 8 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Nasiegniewie odbywały się warsztaty rękodzielnicze „Cafe Kuźnia”, w trakcie których każdy mógł pokazać swoje umiejętności manualne, takie jak szycie czy tworzenie dekoracji florystycznych z wykorzystaniem sukulentów. Po zajęciach odbył się „Nocny Turniej Siatkówki”. Następnie w dniu 9 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Szpetalu Górnym dzieci z naszych szkół wzięły udział w pokazie „Mam Talent”, w którym przedstawiły swoje umiejętności taneczne, wokalne i teatralne. Dzieci z przedszkola ”Mały Miś” w Szpetalu Górnym oraz z przedszkola „Tęczowy Zakątek” w Fabianach zaprezentowały się w swoich przedstawieniach. W Szkole Podstawowej w Fabiankach odbył się „Turniej Siatkówki”. Zarówno 11 jak i 12 stycznia 2019 r. w Centrum Handlu i Usług Panorama w Szpetalu Górnym wolontariusze kwestowali z najmłodszymi pod szyldem „Kolorowanki z najmłodszymi”. W dzień finału, a zatem 12 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Cypriance odbył się „Turniej Sołecki”. Mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość zmierzyć się zarówno w konkurencjach sprawnościowych jak i intelektualnych. Wszyscy się dobrze bawili. W trakcie turnieju odbywał się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, a punktem kulminacyjnym była licytacja gadżetów WOŚP. Spragnieni mogli posilić się pyszną grochówką.
 
     Ostatecznie udało nam się zebrać kwotę 22 299,09 zł, co pozwoliło pobić nam ubiegłoroczny wynik! Dziękujemy za życzliwe serca! Jednak radość z zebranych środków przeplata się ze smutkiem po śmierci prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz rezygnacji Jerzego Owsiaka z funkcji Prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Składamy wyrazy współczucia dla rodziny, znajomych, współpracowników oraz wszystkich Gdańszczan. Jednocześnie stoimy #MuremZaOwsiakiem. Zgodnie z mottem Jurka: Do końca świata i jeden dzień dłużej!
 
Sztab WOŚP Fabianki

Odsłon: 381
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Kontakt
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 316
Wizyt dzisiaj: 84
Wszystkich wizyt: 764870
Archiwum