Strona główna
 
Fotowoltaika na budynku urzędu gminy oraz szkoły w Cypriance Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
Dodano: 23.10.2018 r.
     W gminie Fabianki realizowany jest projekt pn. „Czysta energia w gminie Fabianki” współfinansowany w 50% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu na budynkach urzędu gminy w Fabiankach oraz szkoły podstawowej w Cypriance zainstalowano mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy 10 kW każda.

     Instalacje fotowoltaiczne montowane są również na indywidualnych budynkach mieszkańców, którzy przystąpili do projektu. Wkrótce rozpocznie się też montaż pomp ciepła. Wartość inwestycji to prawie 1 mln zł, w tym 50% kosztów kwalifikowanych jest finansowane ze środków unijnych. Realizacja inwestycji wynika z Planu gospodarki niskoemisyjnej Gminy Fabianki. Produkcja czystej energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych przyczyni się do ograniczenia niskich emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych.

Projekt „Czysta energia w gminie Fabianki – budowa mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 3.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych


Odsłon: 480
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Kontakt
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO - dane osobowe
Advertisement
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 249
Wizyt dzisiaj: 131
Wszystkich wizyt: 754939
Archiwum