Strona główna
Grant na przebudowę PSZOK w Wilczeńcu Fabiańskim Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Waldemar Marciniak   
Dodano: 16.02.2018 r.
recycling_info.jpg
   Gmina Fabianki pozyskała grant ze środków unijnych na rozbudowę i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wilczeńcu Fabiańskim. Projekt zostanie zrealizowany do końca lipca 2018 r.
 
Wniosek Gminy Fabianki o powierzenie grantu na realizację zadania pn. "Przebudowa i doposażenie PSZOK w Wilczeńcu Fabiańskim", złożony w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, został sklasyfikowany na 3. miejscu w województwie (Lista rankingowa). 
 
Wartość projektu wynosi 822 574,64 zł, a przyznany Gminie Fabianki grant to 568 445,88 zł (85% kosztów kwalifikowanych). Dzięki pozyskanym środkom poprawi się funkcjonalność i estetyka PSZOK w Wilczeńcu Fabiańskim, dostosowując go do standardów obowiązujących w województwie. W zakres projektu wchodzi m.in. przebudowa wiaty i wydzielenie boksów na poszczególne frakcje odpadów komunalnych, zakup kontenerów i pojemników na odpady, utwardzenie i odwodnienie terenu, montaż oświetlenia i monitoringu czy zakup ładowarki. Wprowadzone zostaną również nowe usługi takie jak mobilny PSZOK czy punkt naprawy i bezpłatnej wymiany zużytego sprzętu. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zyska też funkcje edukacyjne.
 
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wilczeńcu Fabiańkim jest miejscem, gdzie mieszkańcy Gminy Fabianki mogą bezpłatnie oddawać odpady nie odbierane bezpośrednio przez zakład komunalny np. meble i inne odpady wielkogabarytowe, chemikalia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie, akumulatory, przeterminowane leki itp. PSZOK jest czynny w poniedziałki (9.00-14.00), czwartki (12.00-17.00) i soboty (9.00-14.00).
 
Realizacja projektu przebudowy i doposażenia PSZOK planowana jest do końca lipca 2018 r.
 
 
Grant dla Gminy Fabianki został udzielony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach projektu grantowego pn. ,,Wsparcie rozwoju Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2016-2018” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 4. Region przyjazny środowisku Działania 4.2 Gospodarka odpadami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 
 
 
 
efrr_rpo_wkp_poziom_kolor.jpg
 

Odsłon: 650
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zamówienia Publiczne
Jednostki organizacyjne
Sołectwa
Inwestycje i projekty
Fotogaleria
Do pobrania
Kontakt
Mapa witryny
Informacje dla rolników
Czyste powietrze
RODO
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Ostrzeżenia meteo
 
Posterunek Policji
    logo_policja.gif

 

Promocja LGD
Nie dla czadu
Advertisement
Advertisement
Advertisement
 
 
 
 
Statystyki
Wizyt wczoraj: 341
Wizyt dzisiaj: 42
Wszystkich wizyt: 687709
Archiwum